ESENLERLİLER EVLİYA ÇELEBİ’NİN İZİNDE!

2022-2023 Kültür Sanat Sezonu’nu ünlü Türk seyyahı Evliya Çelebi’ye ithaf eden Esenler Belediyesi, bu kapsamda pek çok kültür turu düzenliyor. Esenlerliler bu sezon Çanakkale, Konya, Bursa, Edirne ve Bilecik gibi tarihimizde önemli yeri olan şehirlerimizi ziyaret ederek rehberler eşliğinde önemli bilgiler edinecek.

Esenler Belediyesi, 2022-2023 Evliya Çelebi Kültür – Sanat Sezonu kapsamında pek çok kültür turu düzenliyor. Bugüne dek düzenlediği turlara yenilerini ekleyen Esenler Belediyesi, ecdadın kanıyla sulanan Çanakkale, Mevlana diyarı Konya, ulu şehir Bursa, Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış asırlık camileriyle meşhur Edirne ve diriliş şehri Bilecik gibi tarihimizde önemli yerleri olan şehirlerimize kültür turları düzenleyecek. Evliya Çelebi Kültür – Sanat Sezonu kapsamında düzenlenen kültür turlarına katılım şartları ve kayıt işlemleri belediyenin web sitesi üzerinden gerçekleşiyor.

TARİHİN İZİNİ SÜRÜYORLAR

Esenlerlilerin İstanbul’u keşfe çıktığı “Payitaht’ta Bir Gün” ile “Seyr-i İstanbul” kültür turları bu sezon da devam edecek. “Payitaht’ta Bir Gün” ile Ahi Çelebi Camii, Otağ Tepe, Kanlıca, Beykoz Cam ve Billur Müzesi, Yuşa Tepesi, Yoros Kalesi ve Anadolu Kavağı ziyaret ediliyor. “Payitaht’ta Bir Gün” ile Esenlerliler, hem tarihin izini sürüyor, hem İstanbul’un eşsiz güzelliğinin tadını çıkarma fırsatı yakalıyor. Program her salı ve cuma günü gerçekleşiyor.“Seyr-i İstanbul” kültür turu ise her perşembe ve cumartesi günü 15 Temmuz Hafıza Müzesi, Çamlıca Camii ve Çamlıca Kulesi’ni kapsayan rota ile Esenlerlilere unutulmaz bir gün yaşatıyor.

BOĞAZ TURLARI DEVAM EDİYOR

Esenler sakinleri, yeni sezonda çarşamba ve pazar günleri boğaz turlarına katılabilecek. Esenlerliler, çeşitli ikramlar eşliğinde boğazın güzelliklerine yakından şahitlik ederek keyifli anlar yaşama fırsatı elde edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir