BAŞKAN GÖKSU MİNİKLERLE İFTAR YAPTI

Esenler Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ilk kez oruç tutan miniklerin heyecanına ortak oldu. Esenler’de gelenek haline gelen ve her yıl Ramazan ayının birinci gününde gerçekleştirilen ‘Çocuk İftarı’nda minikler başkan amcalarıyla bir araya geldi, keyifli anlar yaşadı.  

Esenler’de gelenek haline gelen “Çocuk İftarı”, bu yıl da yüzlerce çocuğu bir araya getirdi. Esenlerli 250 çocuk, af ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerif’in mutluluğunu ve bereketini aynı sofrada paylaştı. 15 Temmuz Millet Bahçesi’ndeki bir davet salonunda gerçekleştirilen iftarda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, çocukları masalarında tek tek ziyaret ederek Ramazan-ı Şeriflerini kutladı ve hatıra fotoğrafları çektirdi. Akşam ezanının vaktinin gelmesiyle iftar sofralarında yerlerini alan çocuklar, öğretmenleriyle birlikte oruçlarını açtı. Çocuklar “diş kirası” hediyelerini ise başkan amcalarının elinden aldı.

ESENLER GELENEKLERİ İLE YAŞIYOR

İlk oruç heyecanını yaşayan çocuklarla yakından ilgilenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bir şehir geleneği ile yaşar. Biz de bu geleneği burada yaşatmaya çalışıyoruz. Ramazanın ilk gününde çocuklarımızla beraber iftar yapıyoruz. Esenler’deki geleneksel iftarlarımızdan bir tanesi olan ‘Çocuk İftarı’nın bizim için önemi büyük. Geleneksel olması ve ilk kez oruç tutan çocuklarımızın heyecanlarını bizimle paylaşıyor olması çok kıymetli. Onlar için güzel sürprizlerimiz de oldu. Osmanlı geleneği olan ’Diş Kirası’nı aldılar. Aynı zamanda arkadaşları ile beraber iftar yapmanın hazzını da yaşadılar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir