Gazeteci Ferat Gülver Belediye Başkanı Seçildi

31 Mart seçimlerinde memleketi Edirne’nin Beğendik Beldesi’nde, AK Parti’den 2. kez aday olan Gazeteci Ferat Gülver, CHP’den aday olan kayınbiraderi Muhammed Örnek’e fark atarak Belediye Başkanı seçildi.

YILLAR SONRA BİR İLKE İMZA ATARAK CHP’NİN KALESİNİ YIKTI

31 Mart yerel seçimlerine yazılı ve görsel medyadan bir çok gazeteci başkan, il ve ilçe meclisleri için seçime girdi. Bu gazeteciler arasında yıllarca İstanbul’da Medya sektörüne hizmet veren Ferat Gülver, memleketi Edirne’nin Beğendik Beldesi’nde, AK Parti’den 2. kez girdiği seçimde başkan olmayı başardı. 35 yıl gazetecilik yapan Gülver, 2. kez girdiği seçimi rakibi kayınbiraderi olan CHP’li Muhammed Örnek’e karşı yüzde 51,78 oy oranı alarak kazandı.

Gülver’in rakibi Örnek ise 47,32’de kaldı. Gazeteci Gülver’in girdiği Beğendik Beldesi’nde toplam 2 bin 689 seçmen vardı. Katılım oranının yüzde 87,54 olduğu belde de, 2 bin 447 seçmen sandığa gitti.

Kullanılan oyların 2 bin 355’i geçerli sayıldı. Ferat Gülver 1219 oy alırken, Muhammed Örnek ise 1114 oy aldı.

MHP adayı 21, SP adayı ise 1 oy aldı.

GAZETECİ FERAT GÜLVER KİMDİR?

Ferat Gülver 1966 yılında Keşan’a bağlı Beğendik Beldesi’nde doğdu. İlk ve ortaokulu Beğendik’de okudu. Keşan Lisesi’ni bitirdikten sonra kazandığı Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden 1988 yılında mezun olduktan sonra, Türkiye Gazetesi’nde muhabir olarak gazeteciliğe başladı.

Gülver sırasıyla, Türkiye Gazetesi’nde 10 yıl, Sabah Gazetesi’nde 4 yıl, Hürriyet Gazetesi’nde 2 yıl ve haber7.com’da’ da 2 yıl muhabir ve editör olarak görev yaptı.

Gülver, Nisan 2009’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı’nda göreve başladı. İBB’de geçen 3 yılın ardından Gülver, 5 yıl Bağcılar Belediyesi Basın Danışmanlığı’nda çalıştı. Buradan sonra 2017-2018 yıllarında da Başakşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı görevini yürüttü. Gülver son olarak, 2019 – 2024 yılları arasında Bağcılar Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

Gülver, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde, AK Parti’den Beğendik Belediye Başkanı seçildi.

Ferat Gülver, evli ve 2 çocuk babası.

Haber: Ferhat Canbey / İstanbul

https://youtube.com/watch?v=7sQREKBEZ4k%3Ffeature%3Doembed

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir