Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’ten TFF’ye gözdağı: ”GEREKİRSE MAÇLARA ÇIKMAYIZ”

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, MHK’nin verdiği hakem kararları sonrası sert açıklamalar içeren bir basın toplantısı düzenledi. Gevrek, ligin bu şekilde tescil edilemeyeceğini ve böyle giderse lig maçlarına çıkmayacaklarını açıkladı.

“Performans mı şaibe mi?”

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek düzenlediği basın toplantısında TFF’nin hakemlerle ilgili verdiği kararı eleştirdi.

adil g

İşte Gevrek’in açıklamalarından öne çıkanlar: ”Dünyanın neresinde 12 hakem görevden alınmış? Bu ligin yüzde 60’ını bu hakemler yönetti. Çoğu bizim maçlarımızı yönetti. Bunların performansı mı düşüktü yoksa şaibe mi var? Eğer böyle bir şey varsa; bu lig, bu şekilde tescil edilemez.”

“Adaleti herkes için istedik”

“Ligin yüzde 80’i bitti. Futbolda maalesef çok konuşulacak özellikle de hakem hataları var. Yeni Malatyaspor olarak hakemlerden dolayı çok ciddi şekilde canımız yandı. Ligin sonuncuyuz. Futbolda her zaman şampiyon olamazsın, her zaman kazanmazsın. Futbolun güzelliği de bu. 8 yıldır yöneticilik yapıyorum. Başarılar yakaladık, başarısız olduk. Her zaman adalet olmalı dedik. Adaleti sadece kendimiz için değil, tüm takımlar için istedik.”

“VAR’daki hakem ‘Ver Gitsin’ diyor”

“Bu sene hakem hatalarından dolayı çok ciddi puanlar kaybettik. Bariz hatalardan en az 13 puan kaybettik. Bu puan kayıpları sadece Malatya için değil. Türk futbolunda gerçekten diğer rakiplerimiz için de geçerli. Hakem hataları da olur. Ama VAR denen bir şey var. VAR bazen çare olmazken, bazen de çağrılırken, göz göre göre bazı penaltılar kararları veriliyor ki bunlar da çok ciddi şekilde tartışılacak kararlar. Son maçımızda bir penaltı kararı verildi, emin olun ki penaltı o verilen penaltı kararını o kadar inceledim ki, hakemlere sordum. Hakem vermiyor, VAR’daki hakem çağırıyor. VAR’daki hakem penaltıyı verirken, ‘Ver gitsin’ diyor. Bu bizim kulağımıza geldi. Bugüne kadar öyle mi yaptınız? Penaltı ile alakası yok. Ne konuşuldu açıklanmasını istiyoruz. Penaltıdan sonra tekrarladı. Türkiye’de bunun gibi kaç tane oldu da tekrarladınız.”

“TFF Başkanı sınıfta kalmıştır”

”TFF’nin görevi sadece kazanılan paraları dağıtmak ve bir kısmını ayırmak değildir. TFF, Türk futbolunun marka değerini artırmak için projeler üretmelidir. Son 3 yılda Anadolu kulüpleri borç batağına sürüklendi. TFF Başkanı sınıfta kalmıştır. Türk futbolu her geçen gün geriye gidiyor. Süper Lig’e çıkarken, 17,5 milyon euro alırken, bugün ligde kalan takım 4,5 milyon euro para alacak. Yeni yapılan ihaleyle bunu da alamayacaklar.”

“Gölge düşürmek istemiyorum ama…”

”Trabzonspor ‘u tebrik ediyorum, bu takıma bir şey diyemezsin. Başarılarına gölge düşürmek istemiyorumaAma bu lig nasıl tescil olacak? Hakemlerden kaybedilen puanlarla çok şey değişiyor. Demek ki çok sıkıntı var! Futbol olarak düşersin, çıkarsın ama herkes gerçekleri konuşsun.”

“İnşallah iş yukarılara gitmez!”

”Hakemler yüzünden en az 13 puan kaybettik. TFF ve MHK’da bu hataları kabul etti. Sadece bunu biz yaşamadık. Türk futbolunda diğer rakiplerimiz de bunları yaşadı. Rizespor , Galatasaray . Bu sene bu lig nasıl biter bilmiyorum. Karakolda mı biter, mahkemeye mi düşer. İnşallah daha yukarılara gitmez ve kendi aramızda bir çözüm buluruz.

“Gerekirse lige çıkmayacağız”

”Yerel mahkeme mi, UEFA mı? Neresiyse, hakkımızı arayacağız. Altay maçında ikinci yarıya bile çıkmayacaktım. Altay’a ve seyircilere olan saygımızdan çıktık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir