TEVFİK GÖKSU, CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARINI ALGI YAPMAKLA ELEŞTİRDİ

CHP’li belediye başkanları tarafından yönetilen 11 büyükşehir belediyesinin AK Partili belediye meclis grup başkanvekilleri, Hatay’da bir araya geldi. İBB AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, CHP’li belediyelerin çok büyük bir algı süreci yönettiğini söyledi.

CHP’li belediye başkanları tarafından yönetilen 11 büyükşehir belediyesinin AK Partili meclis grup başkanvekili Hatay’da bir araya geldi. Özel bir otelde gerçekleşen toplantının ardından düzenlenen basın toplantısına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, Hatay Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Altan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Murat Özcan, Aydın Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Mustafa Arı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Adana Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Murat Köse ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili İsmail Yerlikaya ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Cüneyt Yüksel katıldı.

MİLLETİMİZ İTİBAR ETMEMEKTEDİR

AK Partili Grup Başkanvekilleri adına basın açıklaması yapan Hatay Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Altan şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi, milli meselelerde dahi yalan siyasetiyle kaos çıkarmayı alışkanlık haline getirmiş bir zihniyettir. Siyasetlerini algı ve yalan üzerine kurmuş siyasi bir partiden ve onun belediye başkanlarından hizmet beklemek nafiledir. Yönettikleri şehirlerin geleceğine dair söyleyecek sözleri bulunmayan ve beceriksizliklerini türlü bahanelerle saklamaya çalışan CHP’li 11 başkanın yalanlarını, daha önceki bildirilerimizde rakamlarla çürütmüş, yalan söylemelerinin en büyük sebebinin korku olduğunu ifade etmiştik. CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının, halka verecekleri hesap günü yaklaştıkça iyice paniklediğini ve yalanlarının dozunu arttırdığını ibretle izliyoruz. Yerel seçimlerin üzerinden 4 yıl geçmiş olmasına rağmen, halka verdikleri sözleri tutmayan CHP’li büyükşehir belediye başkanları için söyleyecekleri yalan, arkasına sığınacakları bahane kalmamıştır. Beceriksizliklerini gizlemek için yayınladıkları acziyet deklarasyonlarına da artık milletimiz itibar etmemektedir. ‘Engelleniyoruz’ yalanıyla oluşturduğunuz konforlu alanlarınızdan çıkın ve şehirlerinize bir bakın. Şehirlerinizin önündeki en büyük engelin, sizler ve Kemal Kılıçdaroğlu CHP’si olduğunu göreceksiniz. Kemal Kılıçdaroğlu CHP’si tarafından yönetilen bu 11 Büyükşehir Belediyesinin AK Parti Grup Başkanvekilleri olarak, bizlere verilen meşru muhalefet sorumluluğunu, ülkemiz ve şehirlerimiz için en faydalı şekilde kullanmaya devam ederek yapılmayan her işin takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

GÖKSU: AK PARTİ, SONUÇLARI TUTANAKLAR DIŞINDA ARAMAMIŞTIR

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin çok ciddi anlamda bir algı süreci yönettiğini söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu da, “Özellikle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının son dönemde yaptığı algı operasyonlarında gördüğümüz gibi henüz hiçbir hukuki süreci netleşmemiş, hiçbir hukuki ve idari sonucu ortaya çıkmayan bir süreçle ilgili yürütülmek istenen algı operasyonları gibi. Sadece şunu söylemek isterim. AK Parti bugüne kadar seçim sonuçlarını sandık tutanakları dışında başka bir yerde aramamıştır. AK Parti hiçbir zaman seçim sonuçlarını mahkeme tutanaklarında değil, sandık tutanaklarından almıştır. AK Parti hiçbir zaman için siyaset dışı güç odağından güç devşirmeyi kendisine siyasi bir argümanı kullanmamıştır” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir