ÖZDEMİR ERDOĞAN, RADYO ESENLER’İN KONUĞU

Esenler Belediyesi tarafından 13 Şubat Dünya Radyo Günü’ne özel en iyi radyo programcısı, en iyi radyo istasyonları ve sanatçılarının ödüllendirileceği “Radyonun Yıldızları”nın bu yılki onur konuğu müzisyen, besteci ve söz yazarı Özdemir Erdoğan olacak.

Esenler Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Radyo Esenler’in ev sahipliğinde bu yıl 3’ncü kez düzenlenecek olan “Radyonun Yıldızları”, 13 Şubat’ta radyo programcıları, en iyi radyo istasyonları ve sanatçıları ödüllendirecek. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde, 24 kategoride ödüllerin sahibini bulacağı gecenin onur konuğu ise müzisyen, besteci ve söz yazarı Özdemir Erdoğan olacak. Çok sayıda sürpriz ismin katılacağı görkemli gece, Esenler Belediyesi yayın organı Şehir Ekranı TV ve Dream Türk’te canlı olarak yayınlanacak.

ÖZDEMİR ERDOĞAN KİMDİR?

Özdemir Erdoğan, 17 Haziran 1940 yılında İstanbul’da doğdu. Türk müzisyen, söz yazarı ve bestecisi olan Erdoğan’ın annesi Batı klasik müziği piyanisti ve dayısı keman ve piyano çalan klasik müzik sanatçısıydı. İlk eğitim bu küçük yaşlardan itibaren bu kanallarla alınmıştır. 1940 ile 1950’li yılların arasının kendine özgü koşulları, Özdemir Erdoğan’ın resmi bir sanat eğitimi almasını engelleyen önemli faktörlerden biridir. Diğer bir husus da, baba tarafının yine o tarihlerin koşullanmalarıyla mutlak bir temel eğitimi öngörmesidir. 15-16 yaşına kadar süren bu eğitim sürecinde Özdemir Erdoğan’ın sanatsal konulara yatkınlığı belirlenmiş ve bu durum okullardaki öğretmenlerce de desteklenmiştir. Özdemir Erdoğan 1960 yılında Kadıköy Ticaret Lisesi’nden mezun olmuş ve askerliğini yedek subay öğretmen olarak Adıyaman, Besni Araplar köyünde başöğretmen olarak tamamlamıştır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir