ESENLER’DE KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Esenler’de toplu kurban kesim yerlerinde vatandaşa özel hizmet verilecek. Kurbanlıklarını rahatlıkla hazırlayabilmeleri için oluşturulan alanın yanı sıra servis ve poşet desteği sağlanacak.

Esenler’de Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı. İlçedeki kurban kesim yerleri de belirlendi. Özel olarak hazırlanmış 3 toplu kurban kesim yerinin yanı sıra ilçenin 7 ayrı noktasındaki oto yıkama ve kapalı kurban kesim yerlerinde kurban kesilebilecek. Esenler Belediyesi, Birlik, Fevzi Çakmak ve Turgutreis Mahalleleri’ndeki toplu kurban kesim yerlerinde vatandaşların sağlıklı, hijyenik ve rahat bir şekilde kesim yapabilmesi ve etlerini evlerine kolaylıkla götürebilmeleri için servis imkânı da sağlayacak. Ayrıca vatandaşlar pazar tezgâhları ile özel hazırlanmış ağaç kütüklerin bulunduğu bölümde etlerini kolaylıkla parçalanıp paketlenmesini sağlayabilecekler. Etlerin hijyenik şekilde muhafaza edilmesi için de poşet desteği verilecek. Kurban kesim yerlerindeki vatandaşlara çay-kahve de ikram edilecek.

Kurban Bayramı’nda kurban kesimi ve diğer hizmetlerle ilgili olarak yaşanabilecek aksaklıkları önlemek için Esenler Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili müdürlüklerden oluşturulan acil müdahale ekipleri kurdu. Ekipler, bayram boyunca Esenler halkına hizmet verecek. Vatandaşlar, bayram boyunca yaşayabilecekleri problem ve talepleri, Esenler Belediyesi Toplumsal İletişim Merkezi’nin (ESTİM) 444 00 73 numaralı telefonuna iletebilirler.

Esenler’deki kurban kesim alanlarını öğrenmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir