MEHMET TEVFİK GÖKSU, MAZBATASINI ALDI

Esenler Belediye Başkanlığı’na seçilen mevcut Başkan Mehmet Tevfik Göksu ve Meclis Üyeleri mazbatalarını aldı. 

Esenler’de dördüncü kez Esenler Belediye Başkanı görevine seçilen Mehmet Tevfik Göksu düzenlen törenle mazbatasını aldı. Göksu, “Çok çalışacağız, verdiğimiz sözleri yine yerine getirerek bu şehrin marka değerine değer katacağız” dedi.

“Dahası da var” diyerek çıktığı yolda Esenler’e yeniden 5 yıl hizmet etme yetkisinin nişanesi olan mazbatasını, meclis üyeleriyle birlikte alan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ”Bizlere inanan, güvenen ve destekleyen tüm komşularımıza teşekkür ediyorum. Çok çalışacağız, verdiğimiz sözleri yine yerine getirerek bu şehrin marka değerine değer katacağız” dedi.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için partisi AK Parti tarafından Cumhur İttifakı’nın adayı olarak yeniden Esenler Belediye Başkan Adayı gösterilen M. Tevfik Göksu, 5 yıllık çalışmasının ödülünü Esenler halkından aldı ve yeniden belediye başkanlığı görevine seçildi. Dördüncü kez Esenler’e belediye başkanlığı görevini devir alan M.Tevfik Göksu, meclis üyesi arkadaşları ile birlikte mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı’ndan aldı.

2009 yılından bugüne Esenler’in çehresini değiştiren ve yaptığı yeniliklerle Esenler’e yeni bir kimlik kazandıran M.Tevfik Göksu, dördüncü dönemde de birçok proje ile Esenler’e hizmet etmeye devam edecek. Başta kentsel dönüşüm olmak üzere birçok hedefine meclis üyesi arkadaşları ile birlikte “Dahası da var” diyerek yola çıktıklarını belirten Göksu, ”Çok çalışacağız, verdiğimiz sözleri yine yerine getirerek bu şehrin marka değerine değer katacağız” dedi.

Mazbataların takdiminden sonra Esenler Belediye Başkanı ve parti ilçe başkanları hep birlikte yeni meclis üyeleri ve muhtarlarla birer hatıra fotoğrafı çektirdiler.

göksu 3

MEHMET TEVFİK GÖKSU KİMDİR?

1966 Gölbaşı Adıyaman doğumlu olan M. Tevfik Göksu, ilköğrenimini Gölbaşı’nda, ortaöğrenimini 1980-1985 yılları arasında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

Akademik çalışmalarını sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Her zaman aktif siyasetin içerisinde bulunan M. Tevfik Göksu, Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Siyasi çalışmalarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını sürekli devam ettiren Göksu, Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı.

Farklı sivil toplum kuruluşlarıyla irtibatını sürdüren Göksu’nun Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyelikleri halen devam etmektedir. Göksu, hazırladığı birçok siyasal propaganda konseptinin yanı sıra sivil toplum iletişim danışmanlığı, yerel yönetim iletişim danışmanlığı ve 1992-2000 yılları arasında da Bağcılar Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yaptı. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketinde çalışmalarda bulundu. Aday adayı olmadığı halde 2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildi. 2009’dan beri Esenler Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Göksu, İngilizce ve Arapça biliyor. M. Tevfik Göksu evli ve dört çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir