İBB MECLİSİ’NDE HESAP GÜNÜ!

CHP’li İBB yönetimin son bütçe görüşmesinde 5 yılın hesabı sorulacak.

İBB Meclisi’nde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi için bu dönemin son bütçesi olan İBB 2024 Yılı Bütçe Tasarısı görüşülerek karara bağlanacak. AK Parti Grubu adına görüşlerini açıklayacak olan M. Tevfik Göksu’nun, CHP yönetimine son 5 yılın hesabını soracağı öğrenildi.  

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantıları yarın da devam edecek. Saat 13.00’de Saraçhane’deki binada başlayacak İBB Meclis toplantısında, 2024 Yılı Bütçe Tasarısı’nı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sunması bekleniyor. CHP’li İBB yönetiminin son bütçesi olan 2024 Yılı Bütçe Tasarısı’nı sunulmasının ardından siyasi parti temsilcileri, grupları adına yeni bütçe ile ilgili görüşlerini açıklayacak.

AK Parti Grubu adına da Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, 2024 Yılı İBB Bütçe Tasarısı hakkında konuşacak. Göksu, saat 17.00 civarında İBB Meclisi kürsüsünde olacak. M. Tevfik Göksu’nun her yıllık faaliyet raporu ile bütçe tasarılarının görüşüldüğü meclis toplantılarında olduğu gibi yarın da CHP’li İBB yönetimini topa tutması ve İmamoğlu’nun 5 yıllık karnesini İstanbullu ile paylaşması bekleniyor.

AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu’nun2024 Yılı Bütçe Tasarısı ile birlikte İstanbul’un en öncelikli sorunları ulaşım, kentsel dönüşüm, su ve çevre başta olmak üzere İstanbul ve İstanbulluyu ilgilendiren birçok başlıkta CHP’li İBB yönetiminin 5 yılda ne yaptığı/yapmadığı konularını belgeleriyle açıklayacağı öğrenildi. İstanbul’un belli başlı stres ve tehdit alanları olan ulaşım, kentsel dönüşüm ve çevre konusunda İBB yönetiminin hiçbir şey yapmadığı halde başarılı bir algı çalışması ile halkı 5 yıldır nasıl kandırdığını çarpıcı belgelerle kamuoyuna anlatacağı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir