ESKAT EKİBİNE GÖKSU’DAN TEŞEKKÜR

Türkiye’yi sarsan deprem felaketinde gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu, ESKAT ekibine teşekkür ederek plaket takdim etti.

Depremin ilk gününden itibaren Adıyaman-Gölbaşı’nda ve Hatay’da arama kurtarma çalışmalarını sürdüren Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), görevini tamamlayarak Esenler’e döndü. Ekibi Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu karşıladı.

M. Tevfik Göksu, kurtardıkları canlar ve özverili çalışmalarından dolayı ESKAT’a minnettar olduklarını söyleyerek şunları söyledi: “Kurtarma ekiplerimizin yaptıkları karşısında, bizim yaptıklarımız bir hiç. İlk 72 saat hiç uyumadınız, 48 saat sonra yemek yiyebildiniz. Enkaz altında can kurtarmaya çalışırken artçı depremlere yakalandınız ama nefeslenmeden çalışmalara devam ettiniz. Hakkınız ödenemez.  Allah hepinizden razı olsun. Bu afetten çok şey öğrendik. Arama kurtarma aracımızı 10 yıl önce, 1 buçuk milyona yaptırmıştık. O zaman çok pahalıydı. İyi ki yaptırmışız. Şimdi anladım ki ileri teknolojili yeni bir araç daha yaptırmamız lazım ve yaptıracağız. Bu aracın yanında bir de tam donanımlı bir lojistik araç gerekiyor. Duş, tuvalet, yatak, mutfak olan bir otobüs de alacağız. Acilen hayata geçirip, hazır bekleteceğiz. İnşallah kullanmak zorunda kalmayız ama biz tedbirimizi alacağız. Ben daha önce çok fazla deprem ve afet bölgesine gittim ama böyle bir şey görmedim. Dehşet bir kıyamet senaryosu gibiydi. Allah, inşallah bu yaraları bir an önce sarmamız için bize imkânlar lütfeder.”

Başkan Göksu, konuşmasının ardından deprem bölgesinde her bir canı kurtarmak için gösterdikleri olağanüstü çabalarından dolayı ESKAT ekibine birer teşekkür plaketi takdim etti. Göksu, ayrıca ESKAT ekibini bir maaş ikramiye ile ödüllendirileceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir