ESENLER’DEN ADIYAMAN’A KARDEŞLİK ROTASI

Esenlerli gençler, “Rota Oluşturuldu” projesiyle rotayı deprem bölgesine çevirerek, yardım kutuları dağıtıp Adıyaman’daki çocuklara moral oldu.

“Rota Oluşturuldu” projesiyle Türkiye’nin tarihi ve kültürel şehirlerini gezen Esenlerli gençler, bu kez rotayı deprem bölgesine çevirdi. Esenler’in gönüllü gençleri “Rota Oluşturuldu” projesi kapsamında depremin açtığı yaraları bir nebzede olsun sarmak için bir araya geldi.

‘Kardeşlik Rotası’ sloganıyla yola çıkan gençlerin ilk rotası Adıyaman Gölbaşı oldu. Deprem bölgesine giden Esenlerli gençler, depremzedelere hazırladıkları yardım kutularını dağıttı. Çocuklar, abla ve ağabeyleriyle oyunlar oynadı. Keyifli vakit geçiren çocukların, yüzlerindeki mutluluk görünmeye değerdi. Günün büyük kısmını çocuklarla geçiren gençler, ‘çocukların yüzünü güldürmek, onlara iyi gelmek bizim için her şeyden önemliydi’ ifadelerini kullandılar. Esenlerli gençler, “Rota Oluşturuldu” projesiyle, depremden etkilenen diğer şehirleri de gezerek yardım dağıtacak ve çocuklara moral verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir