Diyarbakır ”Çüngüş Dernekler Federasyonu” Güngören’e damga vurdu

Diyarbakır Çüngüş  Dernekleri Federasyonu (ÇÜNDEF) tarafından Güngören Belediyesi Kültür Merkezi’nde  düzenlenen tanıtım gecesinde Çüngüş ve Çermikliler salona sığmadı.

Tanıtım gecesine gönderilen  yüzlerce hayırlı olsun çelengi salonun girişini çiçek bahçesini çevirdi. Diyarbakır Çüngüş Dernekleri Federasyonu farklı bir etkinliğe imza atarak, coşku, mutluluk, kaynaşma, heyecan, sevinç ve birliktelik, samimi bir havada hemşehri dayanışması yaşandı.

Çüngüş Dernekler Federasyonu Tanıtım gecesine Güngören Kaymakamı Abdullah Küçük, Güngören Belediye Başkanı  Bünyamin Demir, AK Parti  Güngören İlçe Başkanı Devran Yalçınkaya, CHP Güngören İlçe Başkanı Temel Akkoç, MHP Güngören İlçe Başkanı Kemal Uysan, İYİ Parti Güngören İlçe Başkanı Batuhan Aksoy, Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe, AK Parti Çüngüş İlçe Başkanı Hayrettin Yıldırım, Deva partisi Çüngüş İlçe Başkanı Yılmaz Dalkılıç, STK Başkanları ve çok sayıda davetlinin yanı sıra sanatçılar Mine Kuş, Mustafa Uğur, Arguvanlı Gül ve Serap Can katıldı.

Güngören Kültür Merkezi’nden düzenlenen programa katılan misafirler salonun girişindeki kapıdan Diyarbakır folklor ekibinin davul-zurna eşliğinden halk oyunları gösterisi ile karşılandı. Geceye katılan yüzlerce davetli kokteylden sonra salondaki yerlerini aldılar.

TV programcısı Songül Korkmaz ve Radyo programcısı (Gezgin) Davut Polat’ın sunumu ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim okundu. Çüngüş’ün  doğal güzellikleri ve köylerini tanıtan kısa bir tanıtım videosu izletildi.

AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPAN FEDERASYON BAŞKANI KAMİL ÖZER; BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ

Açılış konuşmasını yapan Başkan Kamil Özer, tüm katılımcılara, protokole teşekkür ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Diyarbakır Çüngüş ve Çermik kurucu başkanlarımıza huzurunuzda teşekkür ederim. Federasyon 12 dernek ile kuruldu. Fakat bizlerle gönül bağı olan derneklerimiz de var. Amacımız tüm Çüngüş ve Çermiklilerle birlikte güzel ve faydalı işler yapmak.” dedi.

GÜNGÖREN KAYMAKAMI ABDULLAH KÜÇÜK DERNEKLERİN YAŞATILMASI ÇOK ÖNEMLİ

Sivil toplum kuruluşları toplumun var oluşunun önemli bir değeridir. Derneklerin kurulmasından çok yaşatılmasının önemli olduğunun altını çizen Güngören Kaymakamı Abdullah Küçük;  “Çüngüş derneklerinin bir araya gelmesi hepimizi sevindirdi. Dernek ve federasyonların yaşatılması çok önemlidir” dedi.

GÜNGÖREN BELEDİYE BAŞKANI BÜNYAMİN DEMİR GURBETTE DERNEKÇİLİĞİN ÖNEMİNE DEĞİNDE

Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir ise gurbette dernekçiliğin önemine değinerek, “Bizler Anadolu’nun değişik bölgelerinden geldik. İstanbul bize hayat ve iş verdi. Bizde İstanbul’a Anadolu’nun zenginliklerini kattık. Doğduğumuz yeri gönülden çok severiz. Doğduğumuz yeri sevdiğimiz kadar, doyduğunuz şehre vefalı olacağız. Fırsat buldukça Çüngüşlülerin bu tür faaliyetlerine katılmaya çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

ÇÜNGÜŞ BELEDİYE BAŞKANI ALİ SUAT AKMEŞE “ÇÜNDEF’İN” KURULMASI BİZİ SEVİNDİRDİ DEDİ

Protokol katılımcılardan Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe’ye söz verildiğinde, Gurbetteki hemşerilerimizin başarılarından gurur duyuyorum. Gurbetteki birlikteliğiniz Çüngüş’e moral oluyor. STK’ cılıkta fedakârca görev yapanlara çok teşekkür ederim. Birbirimize sevgi ile yaklaşarak değer verelim. Ben Çüngüşlü hemşerilerime her zaman güveniyorum. ÇÜNDEF’in büyüyerek devam edeceğine inanıyorum. ÇÜNDEF’in kurulmasında emeği geçen tüm başkanlarımıza Çüngüş sevdalılarına teşekkür ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

PROGRAMIN SONUNDA EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİLDİ VE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Programın sonunda Çüngüş  Dernekleri Federasyonu Başkanı Kamil Özer, Başkan vekilleri Abdullah Demirkıran, Kadriye Bozdağ, Osman Kılıç yönetim kurulu üyeleri ve bu muhteşem gecede emeği geçenler hep birlikte sahneye davet edildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

HABER: FERHAT CANBEY / İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir