Cebrail Baysılan Annesi İçin Mevlit Okuttu

Malatya’nın tanınmış aşiretlerinden Baysılan Aşireti’nin mensubu hayırseveİş adamı Cebrail Baysılan, bir buçuk yıl önce vefat eden annesi Beyaz Baysılan için Bağcılar Mahmutbey’de ki Adıyamanlılar Vakfı’nda mevlit okuttu.

MEVLİT PROGRAMINA ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI

Temmuz 2021’de İstanbul Esenler’deki evinde vefat eden Beyaz Baysılan için Bağcılar Mahmutbey’de ki Adıyamanlılar Vakfı’nda mevlit okutuldu. Cebrail Baysılan, dua ve Kuran-ı Kerim okutarak annesi ve bütün vefat edenlerin ruhuna hediye edildi. Mevlide Baysılan ailesi ve aşiret büyüklerinin yanısıra Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, MHP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Mücahit Canpolat, MHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Erdem Aydın, Sakarya Şöförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aykut Saban, Sakarya Oto Galericileri Toplu İşyeri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Bal,  Doğanyol Dernekler Federasyonu Başkanı Uygun Öztürk, Malatya Dernekler Fedeasyonu Başkanı Yılmaz Durmuş, Pütürge Dernekler Federasyonu Başkanı Osman Dursun, Sanatçılar Selehattin Alpay, Ahmet Satılmış, STK Başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Mevlit ve Kuran tilavetine katılan misafirlere etli pilav-ayran, çiğköfte ve tatlı ikramında bulunuldu.

CEBRAİL BAYSILAN, MEVLİTE KATILANLARA TEK TEK TEŞEKKÜR ETTİ

Cebrail Baysılan, “İnsanın hayatında önemli dönüm noktası anne ve babasıdır. Her insan genç, yaşlı elbette ölümü tadacaktır. İnsanın en yakın sevenlerinden ayrılması elbette insanları üzmektedir. Ama önemli olan büyüklerimizin vefatlarının ardından onların öteki alem de ruhlarına hediye edilen dualar önemlidir. Bu dua ve mevlit törenimizde bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza da ayrıca teşekkür ederim” dedi.

HABER: Ferhat CANBEY / İstanbul

Cebrail Baysılan annesi için mevlit okuttu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir