MECLİS’TEN ORTAK BİLDİRİ

Esenler Belediye Meclisi’nde dört parti ortak bir bildiriyle Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için baş sağlığı diledi.

AK Parti Esenler Meclis Üyesi Musa Ada’nın okuduğu ortak bildiride şu ifadelere yer verildi:

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde başlayan ve daha sonra yine aynı bölgede  7,6 ve artçılarla birlikte art arda meydana gelen depremlerle sarsıldık. Kahramanmaraş, Malatya, Hatay, Diyarbakır, Kilis, Adana, Adıyaman, Osmaniye ve Şanlıurfa başta olmak üzere pek çok şehri etkileyen afet, Suriye ve Ürdün’de dahi hissedildi. Çok sayıda ve yüksek şiddette artçı sarsıntılar devam ediyor.

AFAD ve Kızılay başta olmak üzere devletin tüm kurumları, yardım kuruluşları bölgede. Yine AFAD koordinasyonunda, tüm Türkiye’den arama ve kurtarma ekipleri deprem fırtınasının yaşandığı şehirlerde çalışmalara katılıyor. Bilim insanlarının beklediği bir olaydı ve Türkiye’de 1903’ten bu yana meydana gelen şiddeti en yüksek 5. deprem oldu.

Kışın en sert zamanında onlarca şehrimizdeki insanımız depremle sokaklara döküldü, biz de onlarla birlikte sarsıldık. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara ve bölgedeki her bir kardeşimize acil şifalar, sağlık, afiyet, kolaylıklar diliyor ve büyük geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz. Gönüllerimiz ve dualarımız onlarla birlikte.

Ülkemiz, zaman zaman böyle zor dönemlerden geçiyor, deprem gibi felaketlerle karşı karşıya kalıyor. Çünkü coğrafyamızın böyle bir kaderi var. Bu kaderin içinde ona hazırlıklı yakalanmak ise bizim yönetim olarak ve tek tek her birimizin sorumluluğu. Bunun için kentsel dönüşüm çalışmalarımızı hızla devam ettirmeliyiz.

Yine böyle büyük felaketlerin yaşandığı zamanlarda tek yürek olmak da çok önemli. Böylesine büyük afetlerde kenetlenmeyi başarabilen, basiretli ve asil bir milletiz. İnancımız o ki, aynı kardeşlik duygularımızla depremzedelerimizin yaralarını, Tüm Türkiye hep birlikte saracağız.

Esenler Belediyesi olarak biz de 30 kişilik ESKAT ekibimiz tam teçhizatlı şekilde deprem bölgesine ulaştı. Yine; tam donanımlı arama kurtarma aracımız, seyyar mutfağımız, ısıtıcılar ve battaniyelerle birlikte deprem bölgesine ulaştırılmak üzere TIR’larla yola çıkardık. Mont, kaban, bot, bere, atkı, eldiven, çorap, soba ve bebek bezi gibi diğer ihtiyaç maddeleri ile birlikte, pirinç, makarna, margarin, su, mama gibi gıda maddelerinden oluşan yardım TIR’ları da aralıklarla bölgeye gönderiliyor. Yardım kampanyasında toplanan malzemeler periyodik olarak TIR’larla yardım bölgesine gönderilecek.

Allah’ın yardımı ve kardeşliğimizle bu zor günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Yaşadığımız bu felaketi inşallah hep birlikte en kısa sürede ve en az hasarla atlatmayı temenni ediyor, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hep birlikte inşallah bu afetinden de üzerinden geleceğiz. Bu vesile ile hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir