ESENLER YENİDEN ”TEVFİK GÖKSU” DEDİ

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, dördüncü kez Esenler Belediye Başkanı seçildi. Göksu, 31 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri’nde yüzde 50.49 oy aldı.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için yeniden Cumhur İttifakı’nın adayı olarak Esenler Belediye Başkan adayı gösterilen M. Tevfik Göksu, dördüncü döneminde yeniden seçildi. M. Tevfik Göksu, 31 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri’nde yüzde 50.49 oy aldı. “Dahası da var” sloganıyla seçim çalışmalarını yürüten Göksu, üç dönem başarılı bir şekilde yaptığı belediye başkanlığı görevini yeni dönemde de kentsel dönüşümden,  güvenli şehre, çevreden geri dönüşüme, kültürel ve sosyal hayattan spora, istihdamdan ev ekonomisine kadar 7’den 70’e herkese hitap eden projeleriyle devam edecek.

ÇALIŞMAYA VE ÜRETMEYE DEVAM

Seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden Esenlerlilere seslenen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “ ’Dahası da var’ diyerek çıktığımız yolda, bir kez daha bizlere teveccüh göstererek belediye başkanlığı görevini veren Esenlerli komşularımıza teşekkür ediyorum. Kaldığımız yerden devam ederek, Esenlerimiz için çalışmaya, üretmeye ve verdiğimiz sözleri tutmayı sürdüreceğiz. Aziz milletimizin almış olduğu her karar başımızın gözümüzün üzerine. Seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyor, kazanan tüm belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

göksu

MEHMET TEVFİK GÖKSU KİMDİR?

1966 Gölbaşı Adıyaman doğumlu olan M. Tevfik Göksu, ilköğrenimini Gölbaşı’nda, ortaöğrenimini 1980-1985 yılları arasında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

Akademik çalışmalarını sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Her zaman aktif siyasetin içerisinde bulunan M. Tevfik Göksu, Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Siyasi çalışmalarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını sürekli devam ettiren Göksu, Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı.

Farklı sivil toplum kuruluşlarıyla irtibatını sürdüren Göksu’nun Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyelikleri halen devam etmektedir. Göksu, hazırladığı birçok siyasal propaganda konseptinin yanı sıra sivil toplum iletişim danışmanlığı, yerel yönetim iletişim danışmanlığı ve 1992-2000 yılları arasında da Bağcılar Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yaptı. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketinde çalışmalarda bulundu. Aday adayı olmadığı halde 2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildi. 2009’dan beri Esenler Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Göksu, İngilizce ve Arapça biliyor. M. Tevfik Göksu evli ve dört çocuk babası.

göksu 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir