ESENLER BELEDİYESİ’DEN SINAV ÖNCESİ MORAL!

Esenler Belediyesi, her sınav öncesi olduğu gibi Yükseköğretim Kurumları Sınavları’na  (YKS) Esenler’de giren öğrencileri ve velilerine çeşitli ikramlarda bulundu.

Türkiye genelinde 3 milyondan fazla adayın katıldığı Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’na Esenler’de girenler yine şanslıydı. Her imtihan öncesinde olduğu gibi Esenler Belediyesi YKS’nin olduğu tüm okulların önünde ikram noktaları kurdu. Okulların girişlerindeki belediye stantlarında ücretsiz simit, çay, kahve, kek ve su ikramları yapıldı. Mobil çorba çeşmeleri de sınavdan önce ve sınav süresince okulları gezerek öğrenci ve velilerine sıcak çorba ikramında bulundu. Sınavın yapıldığı her okulda Esenler Belediyesi birim müdürlerinden birisi de görev yaptı.

ÇOK GÜZEL UYGULAMA

Sınav süresi boyunca aileleri yalnız bırakmayan Esenler Belediyesi’nin ikramları velileri memnun etti. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya bu hizmetten dolayı teşekkür eden veliler, “Bizim için böylesine önemli bir günde yanımızda olması bizleri çok mutlu etti. Hem imtihana giren çocuklarımız hem de bizim için moral motivasyon oldu. Bu küçük gibi görülen hizmet bir ikramın ötesinde başka bir mana ifade ediyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” şeklinde duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

GÜRÜLTÜ UYARISI

Esenler Belediyesi sınava giren öğrencilerin dikkatinin dağılmaması için okul çevrelerinde gürültü önleyici tedbirler de aldı. Okulların tam konutların ortasında sokak ve caddelere çok yakın olması sebebiyle özellikle araçların korna çalmasını önlemek için zabıta ekipleri ellerindeki dövizlerle sürücüleri uyardılar. Zabıtalar sınav boyunca okulların çevresindeki cadde ve sokaklarda üzerinde ‘Bu okulda sınav yapılmaktadır. Lütfen sessiz olunuz’ dövizleri ile şoförlere korna çalmamaları için ikazda bulundular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir