ANTİKACI DÜKKANINDA TEFECİLİK YAPIYOR

Canbey Haber Ajansı’nın haberine göre Malatya’da antikacı dükkanında tefecilik yapan bir şahıs insanlara yüksek faizle borç para verdiği, geri ödeyemeyenlerin üzerlerinde baskı kurarak tehdit ettiği ve mallarına zorla el koyduğu iddia edildi.

Malatya’da birçok kişiye yüksek faizle borç para verdiği iddia edilen Remzi G. isimli antikacı olarak tanınan şahıs Malatya’da bir Tv kanalı sahibinin 80 bin lira borcuna karşılk 600 bin lira değerindeki canlı yayın aracına el koyduğu gibi 290 bin liralık senetlerini de iade etmediği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıl Malatya’da yayın yapan bir tv kanalının sahibi F. C. pandemi sürecinde uydu kirasını ödeyemeyince yayını kapanmasın diye tefeciden 130 bin lira faizle borç para aldı ve o günden sonra F. C.nin başına gelmeyen kalmadı.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDAN BULUNDU

Gazeteci  ve Tv kanalı sahibi F.C. bir arkadaşının vasıtasıyla Malatya Çevreyolu üzerinde Şire Pazarı’nda tefecilik yapan Remzi G. ile tanıştı. Remzi G, F. C’ye Aylık % 8 faizle 130 bin lira borç para verdi. F.C. bu paranın 50 bin lirasını Remzi G. ’in Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş şubede görevli polis memuru oğlu, İ. H. G’nin hesabına gönderdi. Canlı yayın aracını ve senetlerini alamayan F. C. Antikacı Remzi G. ve polis memuru olduğu iddia edilen oğlu İ. H. G. hakkında Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusundan bulundu.

TEFECİDEN TEHDİD TELEFONLARI ALIYORUM

Canbey Haber Ajansı‘nın haberine göre tefeciden tehdid telefonları aldığını belirten F. C. “Remzi G. ve oğlu hakkında Malatya Cumhuriyet savcılığına suç duyurusundan bulunduğum için tefeci Remzi G. Malatya’daki arkadaş çevreme oğlum ile beni savcılığa şikayet ettiği için, bu saatten sonra ona canlı yayın aracını da vermeyeceğim, bendeki senetlerini de tahsilatçılara verip o parayı da ondan söke söke alacağım dediğini” söyledi.   

(Haber: www.canbeyhaberajansi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir