ZEKÂ OYUNLARI ŞAMPİYONASI’NDA ÇEYREK FİNAL HEYECANI

Esenler Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Zekâ Oyunları Şampiyonası’nda çeyrek final heyecanı yaşanıyor. Bugüne dek 210 maçın gerçekleştiği müsabakalarda çeyrek final karşılaşmaları, 7 Şubat’ta yapılacak.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen Zekâ Oyunları Şampiyonası’nda çeyrek final eşleşmelerine geçildi. İlçe sınırları içerisinde bulunan tüm ilkokul, ortaokul ve liselerin katıldığı yarışmada müsabakalar Kasım ayında başladı. Dört ayrı grupta beş farklı oyun üzerinden gerçekleşen müsabakalarda ter döken yarışmacılar hem pratik zekâlarını geliştirdi hem eğlenceli vakit geçirdi.

ÖĞRENCİLER ÇOK İSTEKLİ

Üç aylık süreç sonunda toplam 210 müsabakanın gerçekleştiği yarışmalarda grup bazında ilk 2’ye giren takımlar çeyrek finale kalmaya hak kazandı. Çeyrek final karşılaşmaları, 7 Şubat Çarşamba günü İTO 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi, yarı final ve final karşılaşmaları ise 19 Şubat Pazartesi günü Dr. Mehmet Öcalan Spor Kompleksinde gerçekleşecek. Yarışmada koordinatör öğretmen olarak görev alan Aksoy Kız İmam Hatip Lisesi’nde Muhammed Aral, öğrencilerin bu yıl daha istekli bir şekilde yarışmalara katıldığını söyleyerek “Öğrenciler hem hızlı düşünmeyi öğreniyor hem de eğlendikleri bir aktiviteye katılım sağlıyorlar. Evvelki senelere nazaran okulumuzda zekâ oyunlarına öğrencilerin katılım isteği daha çok arttı. Esenler genelinde ciddi bir gelenek haline gelen bu sürecin tüm katılımcı öğrencilerin hayatına dokunduğunu ve dokunacağını düşünüyorum. Emeği geçen ilgili kurumlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir