TEVFİK SERHAN BORA İMZALI HATIRLA OKURLA BULUŞTU

Düşlerden, hafızadan ve anılardan yola çıksa da gerçeklik durağında soluklanan, okuruna da kendi anlatısını yaratma fırsatı sunan bir ilk eser Hatırla. Yazar Tevfik Serhan Bora’nın kelimelerin sihirli gücünü sonuna dek kullandığı ve yerlerini değiştirse bile hep o asıl “mana”yı aradığı eserde hikâyeler, aforizmalar, kelamlar ve şiirler; okura bir hafıza yolculuğuna çıkma şansı veriyor.

“Hatırla”mak İçin Cesaret Gerekir

Birbirinden farklı sanatçıların özgün desenlerinin eşlik ettiği Hatırla, yazarın anlatım zenginliği ve kelime oyunlarıyla çok katmanlı bir okuma sunuyor. Aynı zamanda Braille alfabesiyle de yayımlanarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Hatırla, yazarın yolculuğa başladığı ilk eserinin de adıyla tüm eserde ortak bir sırrı paylaşırcasına hafızanın derinliklerinde geziniyor. Üstelik her bitişte yeni bir hikâye yazması için okura kalemini de uzatarak…

Hatırla: 
“Cehennem, sadece artık kendine şaşıramadığında gelir.”

Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nü bitiren Tevfik Serhan Bora, farklı bir eğitim ve yaşam serüveninin ardından Milano’da tıp eğitimine devam etmektedir. Yazarın kelimelerle arasındaki ilişkiyi hiç kaybetmeden, hayatın dramatik noktalarına sarkastik bir yorum getirerek yazdığı eser; yazarın hayat, hafıza, anlam ve derinlik arayışlarının ustalıkla bir araya geldiği ve farklı başlıklarla ele alınsa da aslında her sözcüğün bir diğerini usanmadan takip ettiği bir novella olarak da okunabilir.

Yazardan Direkt Yayınevi’nden eş zamanlı Braille alfabesiyle iki kitap olarak yayımlanan Hatırla’nın kitap başına elde edilen gelirin her 3TL’si, zihinsel rahatsızlıkları bulunan öğrencilere kucak açan Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı’na bağışlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir