MADEF Başkanı Yılmaz Durmuş Güven Tazeledi

Kurulduğu günden bu yana başarılı hizmetleriyle sürekli gündemde kalmayı başaran  (MADEF) Malatya Dernekler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. 6 dönemdir  kurucu başkanlığını yaptığı Madef Genel Başkanı Yılmaz Durmuş 7. olağan kongresindede delegelerden güven oyu alarak yeniden Genel başkan seçildi.

Sultangazi Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltılı programın sunuculuğunu Radyo ve TV Programcısı Ali Biricik yaparken, Kongre’nin divan başkanlığını ise Prof. Dr. Yüksel Demirkaya’nın yaptı.

Ev sahipliğini Yılmaz Durmuş ve yönetim kurulu üyelerinin yaptığı kongrede,  MADEF Başkan Yardımcıları Nihat Demir ve Şaban Tokluk davetliler ile tek tek ilgilendi.

Yapılan kongreye, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, AK Parti İl B aşkan Yardımcısı İsmet Öztürk, Güngören AK Parti İlçe Başkanı Devran Yalçınkaya,  İstanbul Bağımsız Eski Milletvekili İhsan Barutçu, Malatya Konfederasyonu (MAKON) kurucu Başkanı Aziz Damar’ın yanı sıra 100’e yakın Malatya STK Başkanları ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda Malatyalılar Sultangazi’de bir kez daha birlik beraberlik mesajları vererek gövde gösterisi yaptı.

BAŞKAN DURMUŞ HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

MADEF’in 7.Olağan Kongre’de yaptığı birleştirici açılış konuşmaları ile herkesin takdirini toplayan MADEF Genel Başkanı Yılmaz Durmuş şunları söyledi ”Kıymetli Bakan Yardımcımız’a, Malatyalıların ablası Malatya Milletvekilimiz Özür Çalık hanımefendiye ve İstanbul Milletvekili sayın Halis Dalkılıç’a, Sultangazi Belediyesi aynı zamanda benim de abim  Sultangazi Belediye Başkanı kıymetli Avukat Abdurrahman Dursun’a, AK Parti Teşkilat Başkanımız kıymetli İsmet Öztürk’e, aynı zamanda bir önceki dönem eski Milletvekili İhsan Barutçu’ya, sanat camiasında kıymetli İbrahim Kalaycıoğlu abime, kongremize katılan kıymetli meclis üyelerimize, yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarıma, Malatya Dernekler Federasyonu’nu hiçbir zaman yalnız bırakmayan, yaptığımız tüm etkinliklere de yanımızda olan benim için çok kıymetli dernek başkanlarımıza, kıymetli federasyon başkanlarımıza,  kıymetli hanımefendiler, kadın kollarımızın kıymetli hanımefendileri, özellikle bugün burayı dolduran tüm dostlarımıza çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

MALATYALILARA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Malatya’nın hemşerilerimizle sürekli irtibat halindeyiz diyen MADEF Genel Başkanı Yılmaz Durmuş, sözlerine şöyle devam etti;  ”Malatya programlarımızı tek tek gerçekleştiriyoruz, İnşallah bundan sonra da MADEF ailesi olarak sivil toplum örgütlerine hizmet katmaya devam edeceğiz. Kendilerini geliştirmeyen ve yenilenmeyen sivil toplum örgütleri bitmeye mahkumdur. Dolayısıyla biz İstanbul’da Malatya’nın en büyük 80 tane üye derneği olan bir federasyonuz. İnşallah en kısa zamanda 100’e çıkaracağız. Bir çatı altında birlik ve beraberlik içerisinde olursak daha büyük bir güç olacak inşallah, farklı farklı etkinlikler yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl Malatya’da Çilek Festivali yaparak Malatya’da bir çok programlar gerçekleştirdik. Güngören’de Kayısı Festivali yaptık. Festivalimiz muhteşem geçti. İstanbul’da Malatyalı hemşirelerimizi bir  araya getirme noktasında Malatya Tanıtım Günleri düzenledik. Özellikle her yıl düzenli bir şekilde yapmaya gayret ettik.

HEMŞERİLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN

MADEF olarak bir program yaptığımız zaman  sadece bir telefon yetiyor hemşerilerimiz hiçbir zaman bizi yalnız bırakmıyorlar. İnşallah bundan sonraki süreçte Malatya Dernekleri Federasyonu’nun bayrağını gençlik kollarını yetiştirerek  bu bayrağı o arkadaşlarımıza vereceğiz. Alttan da güzel bir gençliğimiz yetişiyor ve daha da güçleniyoruz. İnşallah daha güzel şeyleri hep birlikte yapacağız ve bundan sonraki süreçte federasyon olarak yolumuza devam edeceğiz. Şunu net bir şekilde söyleyeyim, bizim herhangi bir konfederasyon ve farklı bir yere üyeliğimizin olmayacağını ifade etmek istiyorum.

Dernek başkanlarımızın da bu anlamda  hassasiyet göstermelerini rica ediyorum ve kurulacak olan federasyonunda sadece bir külfet olacağını da unutmayın arkadaşlar bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın inşallah. Hepinize saygısız hürmetlerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Düzenlenen kongrede birer selamlama kouşması yapan protokol üyeleri hep bir ağızdan birlik beraberlik mesajları vererek Madef Kongresinin Malatya ve  Malatyalılara hayırlı olsun dediler.

Kongre sonrasında çekilen hatıra fotoğrafları özel günü ebedileştirdi. 

(HABER: FERHAT CANBEY / İSTANBUL)

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar, iç mekan ve şunu diyen bir yazı 'DERNEKLER madef 2010 MALATYA DERNEKLER FEDERASYONU madef 7. OLAĞAN KONGRE Hoş Geldin Yılmaz DURMUS MADEF Genel Başkan' görseli olabilir
Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Bir 15 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'madef madef MALATYA DERNEKLER FEDERASYONU 7. OLAĞAN KONGREMİZE Hoggeldiniz Ho eldiniz IRMUŞ Başkanı DR' görseli olabilir
Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'madef 2010 madef MALATYA DERNEKLER FEDERASYONU 7. OLAĞAN KONGREMİZE Ho Geldiniz maz DURMUŞ Genel Başkanı MALATNADEINEALIR' görseli olabilir
Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'madef 2010 madef MALATYA DERNEKLER FEDERASYONU 7.OLAĞAN KONGREMİZE oş Geldiniz Yılmaz DURMUŞ MADEF Genel Başkanı APADEE' görseli olabilir
Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'DERNEKLER® madef 有 2010 madef MALATYA DERNEKLER FEDERASYONU OLAĞAN KONGREMİZE Hoş Geldiniz Yılmaz DURMUŞ MADEF Genel Başkanı M A' görseli olabilir
Bir 1 kişi, masa ve iç mekan görseli olabilir
Bir 15 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir