İMAMOĞLU’NUN DEPREM BÜTÇESİ AÇIKLAMASINA GÖKSU’DAN YANIT GELDİ!

GÖKSU: ”2 YIL ÖNCE UYARDIK, AKLINA ŞİMDİ GELDİ…”

İBB AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ VE ESENLER BELEDİYE BAŞKANI M. TEVFİK GÖKSU, İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU’NUN YAPTIĞI ‘’DEPREM BÜTÇESİNİ REVİZE EDİYORUZ’’ AÇIKLAMASINA TWİTTER’DAN YANIT VERDİ:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün düzenlediği ‘Deprem Eylem ve Müdahale Planı’ toplantısında; ‘’Uzmanlarla birlikte hazırladığımız Deprem Eylem ve Müdahale Planı’na uygun olarak afet hazırlık dahil bütçemizi revize edeceğiz. Ne kadar artırabiliyorsak, zaruri harcamalarımız bir yana konulmak şartıyla, deprem için ayıracağız. Merkezi idare ve tüm bakanlıkların seferberliğe davet ediyorum’’ açıklamasında bulundu.

M. TEVFİK GÖKSU: ”2 YIL ÖNCE UYARDIK, AKLINA ŞİMDİ GELDİ”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘bütçeyi revize ediyoruz’ açıklamasına Twitter’dan yanıt veren İBB Ak Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, 2 yıl önce kentsel dönüşüm  bütçesi için revizyon çağrısında bulunduğunu hatırlattı. Göksu, Twitter mesajında şöyle dedi:

‘’2 yıl önce İBB’ye kentsel dönüşüm için bütçe revizyonu çağrısında bulunmuştuk. İBB Başkanının bugün aklına geldi. Şimdi çağrımızı yineliyoruz. Haydi, hemen getirin teklifi, İBB Meclisinizde onaylayalım işle koyulalım !’’

İBB Ak Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu 8 Mart 2021 tarihindeki İBB Meclis Toplantısı konuşmasında şunları söylemişti:

‘’2021 yılında merkezi hükümetten yaklaşık 20 milyar lira para gelecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne. Bu 20 milyar tl’nin yüzde 10’nu kentsel dönüşüm için ayırın. Önümüzdeki meclise de bütçe revizyonunu getirin. Yüreğiniz yetiyorsa önümüzdeki ay meclise bütçe revziyonunu getirin. Laf  yapmayın iş yapın…’’

göksu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir