Faik Erdoğan Vakfı Cami Yaptırıyor

Vakıf, Müftülük ile protokol imzaladı

Mütevelli heyet başkanlığını Reşat Erdoğan’ın yaptığı Faik Erdoğan Vakfı, yeni bir cami yaptırıyor. Babası Faik Erdoğan adına daha önce Hidayet  Mahallesi’ne bir cami yaptıran Reşat Erdoğan, Ramazan Bayramı nedeniyle geldiği Malatya’da, İnönü Mahallesi  muhtarı Abdulgazi Atabey ve mahalle sakinlerinin talebi üzerine yeni bir cami yaptırmaya karar verdiklerini söyledi.

Reşat Erdoğan, “ Ramazan ayı içerisinde Malatya’ya gelmiştim. Muhtarımız ve mahalle sakinleri yeni bir cami yaptıracaklarını söyleyerek benden yardım istediler. Bende caminin tamamını yaptıracağımı söyledim. Gerekli çalışmaları yaptık. Bugün de, Yeşilyurt Müftülüğümüzle protokol imzalıyoruz. Bir hafta sonra inşallah temelini atacağız. Mahallemize ve Malatya’mıza hayırlı olmasını diliyorum “ dedi

Protokole Yeşilyurt Müftülüğü adına imza koyan Müftü Yardımcısı Yunus Gürer’de Reşat Erdoğan’a teşekkür ederek, “ Çok değerli iş insanımız Reşat Erdoğan beye yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu camimizin en kısa sürede ibadete açılacağına inanıyorum “ şeklinde konuştu

Yapılan protokolün karşılıklı olarak imzalanmasının ardından, caminin “ Faik Erdoğan Vakfı Camii” isminin verilmesi kararlaştırıldı.

Caminin temelinin bir hafta sonra atılacağı ve inşaatına hızlı bir şekilde başlanacağı bildirildi.

-1000 aileye yardım yapıldı

Öte yandan Faik Erdoğan Vakfı, geçtiğimiz Ramazan ayı içerisinde 1000 aileye nakdi yardımda bulundu. Reşat Erdoğan, vakfın kimseden yardım kabul etmediğini, yardımların tamamen vakıfın kaynakları ile yapıldığını söyledi. Erdoğan, “ Malatya’ya hizmet etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Dünyadaki en güzel şeyin “ Ekmeği bölüşmek “ olduğuna inanıyorum. Bizde her zaman ekmeğimizi bölüşmeye gayret gösteriyoruz “  dedi.

-Hedefimiz, 2023’de 4  adet Anaokulu yaptırmak

Faik Erdoğan Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Reşat Erdoğan, vakfın 2023 yılında 4 adet Anaokulu yaptırmayı hedeflediğini, eğitime her alanda katkılarının bundan sonra da devam edeceğini kaydetti.

faik 1
faik 2
faik 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir