ESENLER’İN TERCİHİ HANGİ ADAY OLACAK?

Türkiye 31 Mart seçimleri için sandık başına gidiyor. İstanbul’da yerel seçimler için ilçelerde heyecan başladı. Bu ilçelerin başında Esenler geliyor. Esenler’in hangi partide olduğu merak ediliyor. 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçimlerinde Esenler’de en yüksek oyu Mehmet Tevfik Göksu, 2024 seçimlerinde rekor oyla tekrar seçilebilir mi?

Türkiye 2024 yılında yerel yönetimleri belirlemek için sandık başına gidecek. Oy kullanmaya hazırlanan vatandaşlar, bir önceki yerel seçim sonuçlarını, oy oranlarını ve Belediye Başkan adaylarını merak ediyor. 2019 yılında Esenler’de toplam seçmen sayısı 307 bin 109 olarak açıklanmıştı. Yerel seçimlerde 257 bin 467 seçmen oy kullandı. Seçim sonuçlarına göre ilçe Belediye Meclis’inde oy çoğunluğu AK Parti’nin oldu.

ESENLER BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

2019 yılında düzenlenen yerel seçimlerde Esenler Belediyesi için toplam 257 bin 467 oy kullanıldı. Seçime katılım oranı %83,86 olurken toplam 9000 sandık açıldı.

Yapılan seçimler sonucunda yüzde % 65,48 oy oranı ve 161.029 oy sayısıyla belediye seçimini AK Parti adayı Mehmet Tevfik Göksu kazandı.

2024 yerel seçimleri öncesi Esenler’de aday gösterilen Mehmet Tevfik Göksu, rekor oyla yeniden belediye başkanı seçilme olasılığı çok yüksek gözüküyor. Esenler’de özellikle kentsel dönüşüm üzerine attığı yeniliklerle adından söz ettiren M.Tevfik Göksu, 3 dönemdir Esenler Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. Esenler halkı tarafından da sevilen ve 4. defa Esenler Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Göksu’nun kazanma olasılığı oldukça yüksek gözüküyor.

ESENLER BELEDİYE BAŞKANI TEVFİK GÖKSU KİMDİR?

1966 Gölbaşı Adıyaman doğumlu olan M. Tevfik Göksu, ilköğrenimini Gölbaşı’nda, ortaöğrenimini 1980-1985 yılları arasında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.
Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

Akademik çalışmalarını sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Her zaman aktif siyasetin içerisinde bulunan M. Tevfik Göksu, Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Siyasi çalışmalarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını sürekli devam ettiren Göksu, Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı.

Farklı sivil toplum kuruluşlarıyla irtibatını sürdüren Göksu’nun Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyelikleri halen devam etmektedir. Göksu, hazırladığı bir çok siyasal propaganda konseptinin yanı sıra sivil toplum iletişim danışmanlığı, yerel yönetim iletişim danışmanlığı ve 1992-2000 yılları arasında da Bağcılar Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yaptı. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketinde çalışmalarda bulundu. 2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildi ve seçimi yüzde 48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir