Beyoğlu’nun Yerli Ve Milli Yeni Süpürme Araçları Sahaya İndi

Beyoğlu Belediyesi ile Kademe AŞ işbirliğinde üretilen yeni AGA 5000 Kompakt Yol Süpürme Araçları düzenlenen tanıtım lansmanı ile işbaşı yaptı. İstiklal Caddesinde görücüye çıkan araçların ilk sürüşünü Başkan Yıldız yaptı.

Beyoğlu Belediyesi yerli ve milli süpürme araçları filosunu genişletti. Kademe AŞ tarafından Beyoğlu Belediyesi’nin ihtiyacına göre geliştirilen AGA 2000 1,5 Metreküp Kompakt Vakumlu Yol Süpürme Araçlarının bir büyük modeli olarak geliştirilen “AGA 5000 Kompakt Yol Süpürme Araçları Beyoğlu Belediyesi’ne teslim edildi. Tamamen yerli ve milli kaynaklarla üretilen ve yüzde 50 tasarruf sağlayan yeni süpürme araçları, İstiklal Caddesi’nde düzenlenen tanıtım lansmanı ile kamuoyuna tanıtıldı. Tünel Meydanı’nda gerçekleşen teslim törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri Nuri Albayrak, Muhammet Fatih Albayrak ve Kademe A.Ş. Genel Müdürü Kenan Çelik katıldı. Tanıtım lansmanının ardından kullanıma sunulan araçların ilk sürüşünü Başkan Yıldız yaptı.

EKONOMİK TASARRUF SAĞLAMAMIZ NOKTASINDA İYİ BİR İŞ BİRLİĞİ OLDU
Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız törende yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin her alanda yerli ve milli üretim noktasında bir gayreti olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımızın havada, karada ve denizde başlatmış olduğu yerli ve millilik kampanyasına Beyoğlu Belediyesi ve Albayrak Grubu olarak destek veriyoruz. Albayrak Grubu’nun üretmiş olduğu yerli ve milli süpürge araçlarını yerinde inceleme şansımız oldu. Beyoğlu Belediyesi ve Albayrak Grubu’nun ortak çalışması sonucunda hizmete geçirildi. Yerli ve milli olmasını önemsiyoruz. Ekonomik tasarruf sağlamamız noktasında iyi bir iş birliği oldu. Bu süpürge araçları Beyoğlu için çok ideal. Devlet ve millet el ele başaramayacağımız hiçbir zorluk olmadığını düşünüyorum. Ekonomik anlamda büyük tasarruf sağlayacağız. Başka ülkelere ihtiyaç duymadan ülke içinde ihtiyacımızı karşılamamız çok önemli bir adım oldu” dedi.

BÜTÜN PARÇALARI TÜRKİYE’DE ÜRETİLİYOR
Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Albayrak ise, “Tanıtımını yaptığımız araçlar yurt dışından ülkemize geldiğinde 150 bin Euro’ya satılıyordu. Yerli ve milli olarak ürettiğimiz bu araçları yaklaşık 90 ila 100 bin Euro arasında mal ediyoruz. Bütün parçaları Türkiye’de üretiliyor. Yurt dışına ihracata da başladık. İnşallah Türkiye bundan sonra sanayisinde ve her türlü araç gereçte ithalat yapmayacak, ihracat yapacak” ifadelerini kullandı.

YERLİ SERMAYEYLE TÜRK MÜHENDİSLERİNİN BAŞARISI
Yerli üretim araçları tercih ederek 2020 yılında 10 milyon TL’nin üzerinde tasarruf sağlayan Beyoğlu Belediyesi, bu kez daha verimli ve daha güçlü bir modelin üretimine öncülük etti. Beyoğlu Belediyesi ile Kademe AŞ işbirliğinde üretilen yeni süpürme araçları, ilk modeline oranla yine kompakt yapısıyla dar cadde ve sokaklar da dahil olmak üzere eğimli ve düz zeminlerde kolaylıkla temizlik yapabiliyor. Vakum gücünün yüksek, süpürme genişliğinin daha fazla olmasından dolayı daha çok alanı süpüren araç, çöp toplama hacminin fazla olmasıyla da daha uzun süreli çalışabiliyor. Şasi ve yürür aksam dahil Türk mühendisleri ve işçileri tarafından tamamen yerli sermayeyle üretilen yol süpürme aracı, kendi sınıfında ilk araç olma, yurt dışı muadillerine göre fiyat avantajı, satış sonrası servis ve yedek parça maliyet avantajı özelliklerine sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir