Dokunulmazlıkların Kaldırılması Van’da Protesto Edildi

20 Mayıs 2016 Cuma 20:23

Dokunulmazlıkların Kaldırılması Van’da Protesto Edildi

Dokunulmazlıkların Kaldırılması Van'da Protesto Edildi

  HDP Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin yasa tasarısının mecliste onaylanması Van’da düzenlenen kitlesel basın açıklaması ile protesto edildi.

 
Milletvekilliği dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin yasa tasarısının meclis genel kurulunda onaylanması üzerine HDP-DBP İl Örgütleri tarafından Fegiyê Teyran parkında yapılan basın açıklamasına DBP Van İl Eş Başkan Vekilleri Nazmiye Acar, Metin Kutaz,  HDP Van İl Eş Başkanları Yakup Ataş, Gülistan Orhan,  Van MEYA-DER, TUYAD-DER, Kurdi-Der Yöneticileri, İlçe Belediye Eş Başkanları, HDP-DBP İlçe Örgütleri,  KJA ve Barış Anneleri aktivistleri ile kalabalık bir grup katıldı.
 
Basın açıklamasını okuyan HDP İl Eş Başkan Yardımcısı Serkan Arslan, “ 7 Haziran 2015 genel  seçimlerinde partimizin büyük bir başarı göstererek, yüzde 13’lük bir oy ve 80 milletvekilliyle meclise girmesinin hemen ardından halklara savaşı dayatan ve halkın iradesini yok sayarak 1 Kasım’da ülkemizi yeniden seçime götüren AKP hükümeti bu seçimlerdede HDP’nin barajı geçmesi üzerine başlattığı siyasi darbe politikasını sürdürüyor. Aylardır partimizin tüm çalışmalarını kriminalize etmek için devletin tüm güvenlik aygıtlarını, yargısını yürürlüğe koyan AKP hükümeti son olarak ta 6 milyon insanımızın oylarıyla seçilmiş olan milletvekillerimizin dokunulmazlıklarını kaldırarak halklarımızın iradesini kırmaya çalışmaktadır. “ dedi.
Anahtar Kelimeler
banner20

Yorum Gönder

@name x