Diyarbakır'a ait yerel basın ve medya yayın organı

09 Mart 2016 Çarşamba 16:20

Diyarbakır: tarihi geçmişi çok eskilere dayanan, 30’a yakın uygarlığın hüküm sürdüğü bir şehirdir .

Diyarbakır'a ait yerel basın ve medya yayın organı

 Diyarbakır: tarihi geçmişi çok eskilere dayanan, 30’a yakın uygarlığın hüküm sürdüğü bir şehirdir . MÖ 7500 yılına kadar uzanan bir tarih ve günümüze kadar gelen kültürel mirastan bahsediyoruz. Türkiye'nin kalbi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin nüfusu en yoğun ve gündem'in en sıcak yerlerinden biri olan Diyarbakır'da, gündeme dair haberler ve sıcak olaylar bu il'de yaşanmaya devam ediyor.

Son resmi rakamlara göre 1.635.048 nüfusu olan il'de, Kürt halkının merkezi olarak Diyarbakır gösterilmektedir. Diyar-ı Bekir, Amed ve Amid'de il'in ilk isimleri arasında yerini almaktadır. Zengin doğu mutfağı, bölge'de bir çok il'de olduğu gibi Diyarbakır'da da yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı konumunda. Tarihi mekanların bulunduğu Sur içi semtinde tarihle baş başa olan insanlar keza buralarda Dünya'nın en zengin kahvaltı şöleni tatma fırsatına erişmektedirler.

Izgarasıyla ünlenen il'de kebap türleri il'in vazgeçilmez yamak ziyafetleri arasında yer almaktadır. Meşhur Diyarbakır burma kadayıfı ve künefe'de Diyarbakır'ı ziyaret eden insanların olmazsa olmazları arasında yerini almaktadır.
Medeniyetler boyunca güzelliklerle anılan Diyarbakır'da, artan şehir olayları'da gündemi bir hayli meşgul etmektedir. Tüm Türkiye'nin medya ayağı gözünü, kulağını Doğu'da ve Diyarbakır'da yaşanan olaylara çevirmiş durumda.

Yaşanan çatışmalı ortam, Sokağa çıkma yasakları, Sur ilçesi'ne giriş çıkışın kapanması ve tedirgin ortam, halk arasında huzursuzluğa ve güvensizliğe neden olmaktadır. Ülkenin medya ajansları dakika dakika izlediği şehir'de haberleri canlı olarak aktarmamaya çalışan muhabirleri ile işlerini yapabilme gayretini göstermektedirler. Kuşkusuz bu il'de olayları en hızlı ve en güncel olarak Diyarbakır Haber sitesi, son dakika olarak canlı servis etmektedir.

Anahtar Kelimeler
banner20

Yorum Gönder

@name x