HTC 10 Bu Tarihte Tanıtılacak

24 Mart 2016 Perşembe 14:11

HTC, android işletim sistemine sahip cihazların üretiminde gerçekten oldukça hızlı bir gelişim gösterdi. Dolayısıyla şuan android’in bayrağını çeken firmalardan birisinin de HTC olduğunu söyleyebiliriz.

HTC 10 Bu Tarihte Tanıtılacak

HTC, android işletim sistemine sahip cihazların üretiminde gerçekten oldukça hızlı bir gelişim gösterdi. Dolayısıyla şuan android’in bayrağını çeken firmalardan birisinin de HTC olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’deki HTC kullanıcıları da, son yıllarda oldukça ciddi bir artış gösteriyor. Buradan da anlaşılacağı üzere HTC, gerçekten de işini oldukça iyi ve kaliteli yapan firmalardan birisi. HTC firması tarafından piyasaya sürülmesi beklenen en önemli cihaz HTC 10. HTC firması için amiral gemisi özelliğini göstereceğini tahmin ettiğimiz bu cihaz ile ilgili herhangi bir kanaldan tam anlamıyla bir açıklama gerçekleşmedi. Buna rağmen HTC, resmi sosyal medya Twitter hesabı aracılığıyla HTC 10 ile ilgili bilgilendirme amaçlı tweet paylaştı. Biz de bu tweet’in içeriğini ve teknoloji haberlerini sizler ile paylaşıyoruz.

Aslında, paylaşılan tweet oldukça açık. HTC, meraklıları için olan her durumu gayet dobra dobra açıklamış. Yapılan açıklamalara göre, bu cihazın tanıtım lansmanı 12 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşecek. Ayrıca HTC, bir güzellik daha yapıp etkinliğin gerçekleşeceği yer ile de bilgiyi vermiş. Alınan bilgilere göre, lansman 3 farklı şehirde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Bu şehirler sırasıyla, Taipei, Londra ve New York. Biliyorsunuz ki firmanın asıl üretim yeri ve genel binası Taivan üzerinde bulunuyor. Dolayısıyla Taipei’de yapılan lansmanın en temel sebebinin bu olduğunu düşünüyoruz. 3 farklı şehirde gerçekleştirilmesinin sebebi de, HTC’nin giderek büyümesi ve pazar payını global ortamda oldukça büyütmek istemesi olarak değerlendirebiliriz. Tabii ki de bu sorunun en doğru cevabı HTC’de. Cihazın tahmini özelliklerini göz önünde bulunduracak olursak, bu cihaz çıktığı ilk andan itibaren HTC’nin amiral gemisi ünvanını alacak. Firma da bu olağan üstü telefonu piyasaya çıkarmak ve tanıtımını gerçekleştirmek için oldukça sabırsız olarak bizde teknofaresi.com olarak ürün incelemelerini yaparak sizlere faydalı olmaya çalışıyoruz.

Bu cihazda, tahmini olarak 5.15 inç ekran kullanılacak. Daha önce hiçbir mobil telefon üreticisi, bu ebatlarda bir cihaz üretmemişti. Bu yönüyle de HTC, farklı bir deneyime imza atmış olacak. Ayrıca kesin olan bir bilgi de, bu cihazın yapılışında 4GB Ram kullanılmış. Depolama alanı ile ilgili de edinilen bilgiye göre, bu cihaz sayesinde 32 GB dosyayı depolayabileceğiz.

Anahtar Kelimeler
banner20

Yorum Gönder

@name x