Las Palmas 1-2 Barcelona Maçı Özeti Golleri

20 Şubat 2016 Cumartesi 19:06

Las Palmas 1-2 Barcelona Maçı Özeti Golleri

Las Palmas 1-2 Barcelona Maçı Özeti Golleri

 90+3' Seyircileri heyecanlandıracak ancak birkaç pozisyonun olduğu vasat bir maç izledik. Oyuncuların kapasiteleri bunun çok daha üzerinde, daha iyi performans göstermeleri için sadece kendilerini motive etmeleri yeterli. Bu maçta iki taraf da birbirine belli bir üstünlük kuramadı. Her iki tarafın da taktiği geriden oyun kurmaya dayanıyordu.

90+3'
 
Karşılaşma sona erdi.
90+3' Neymar (Barcelona) altı pas içerisinde önemli bir şans yakalıyor ve yerden kalenin ortasına şutunu çekiyor, ancak kaleci Javi Varas (UD Las Palmas) önemli bir kurtarış yaparak bu şutu çıkartıyor.
90+2' Neymar (Barcelona) ofsayttaydı ve yardımcı hakem bunu görüp bayrağını kaldırdı.
90'
 
3 dakikalık uzatma oynanacak.
90' Sergio Araujo (UD Las Palmas) oldukça önemli bir gol fırsatını harcadı. Oyuncu yapılan ortada 6 pas çizgisinde topla buluşuyor, ancak soldan dışarı vuruyor.
89'
 
Figueroa Cabrera Momo (UD Las Palmas) köşe vuruşunu paslaşarak bekletmeden kullanıyor.
89' Dominguez Tanausu (UD Las Palmas) ceza sahasına güzel bir orta daha yapıyor. Ancak rakip defans topu güvenli bölgeye doğru uzaklaştırıyor. Yardımcı hakemin kararı doğru ve Las Palmas köşe vuruşu kullanacak.
87'
 
Oyuncu değişikliği yapılacak. Nili (UD Las Palmas) oyuna girmeye hazırlanırken, David Garcia (UD Las Palmas) saha kenarına geliyor.
87'
 
Maç izleyen seyirci sayısı 26951.
86'
 
Carlos Del Cerro yaptığı sert hareketten dolayı sarı kartını Dani Alves (Barcelona) için kullanıyor.
86'
 
Neymar (Barcelona) tarafından kullanılan korner tehlikeyi kolayca uzaklaştıran rakip defans için bir sorun yaratmadı.
86' Lionel Messi (Barcelona) ceza sahasının hemen dışından çok tehlikeli bir pozisyonda şutu çekiyor ancak topu defans oyuncusu engelliyor. Hakem köşe vuruşunu işaret ediyor, Barcelona bu vuruşu kullanacak.
84'
 
Mauricio Lemos (UD Las Palmas) yaptığı faulden dolayı sarı kart görüyor.
83' Ceza sahasının kenarına gönderilen isabetli pasta Sergio Araujo (UD Las Palmas) topla buluşuyor. Oyuncu bekletmeden yaptığı güzel vuruşla kaleciyi geçmeye çalışıyor. Ancak top çok şanssız bir şekilde sağdan dışarı gidiyor.
82' Neymar (Barcelona) sert bir müdahalede bulunuyor ve Carlos Del Cerro düdüğünü çalarak faulü tespit ediyor.
80' Carlos Del Cerro düdüğünü çalıyor. Düdük kime çaldı? Evet, şimdi belli oluyor: Sergio Araujo (UD Las Palmas) hücum ederken aşırı güç kullanıyor.
78' Sergio Araujo (UD Las Palmas) harika bir fırsat yakalıyor! Oyuncu ceza sahasının kenarından bir şut gönderiyor, ancak top çok az farkla sağdan dışarı gidiyor.
77' Yardımcı hakem bayrağını kaldırıyor, zira Lionel Messi (Barcelona) ofsayt tuzağına düşüyor.
76'
 
Teknik direktör takımına taze kan kazandırmak istiyor ve Sergio Araujo (UD Las Palmas) oyuna girerken, Nabil El Zhar (UD Las Palmas) oyundan çıkıyor.
74' Luis Suarez (Barcelona) ceza sahasına bir orta yapıyor, ancak rakip defans hızlı bir şekilde araya giriyor.
71'
 
Köşe vuruşu Lionel Messi (Barcelona) tarafından kısa pasla kullanılıyor.
71' Luis Suarez (Barcelona) ceza sahasına orta yapıyor ve bir takım arkadaşını bulmaya çalışıyor, ancak defans oyuncuları tehlikenin büyümesini engelliyor. Top oyun alanını sınırlayan çizgiyi geçti. Barcelona lehine köşe vuruşu kararı verildi.
70'
 
Sergi Roberto (Barcelona) oyundan çıkıyor ve yerini Thomas Vermaelen (Barcelona) alıyor.
67'
 
Neymar (Barcelona) topu köşe vuruşu için köşe gönderinin yanına koyuyor. Oyuncu topu ceza sahasına gönderiyor, ancak top rakip oyuncuların kafa vuruşuyla uzaklaştırılıyor.
66'
 
Oyuncu değişikliği. Mauricio Lemos (UD Las Palmas), Jonathan Viera (UD Las Palmas) yerine oyuna giren oyuncu.
66'
 
Lionel Messi (Barcelona) korneri kullanıyor, ancak takım arkadaşlarından hiçbirisini bulamıyor. Top oyun alanını terk ediyor ve yardımcı hakem köşe gönderini işaret ediyor. Barcelona korneri kullanacak olan taraf.
65' Dani Alves (Barcelona) tarafından havadan yapılan orta başarısız oluyor ve rakip defans hızlı bir şekilde topu ceza sahasının dışına gönderiyor. Barcelona lehine köşe vuruşu kararı verildi. Orta hakem ve yardımcı hakem köşe gönderini işaret ediyor.
64' Defansın arkasına sarkan Neymar (Barcelona) ofsayta düştü ve yardımcı hakem bayrağını kaldırdı. Rakip takım endirekt serbest vuruş kullanacak.
63' Javier Mascherano (Barcelona) havadan gönderdiği güzel pasta takım arkadaşlarından birisini bulmaya çalışıyor, ancak defans bu atağı kolaylıkla engelliyor.
61' Jonathan Viera (UD Las Palmas) defans oyuncuları arasından sıyrılıyor ve ceza sahası içinde bir şut pozisyonu yakalıyor, ancak oyuncunun sağ alt köşeye gönderdiği şutu kaleci Claudio Bravo (Barcelona) çıkartıyor.
59' Güzel bir defans örneği. Neymar (Barcelona) gönderdiği pasla topu ceza sahası içindeki Luis Suarez (Barcelona) ile buluşturmaya çalışıyor, ancak defans oyuncusu araya giriyor.
58' Jonathan Viera (UD Las Palmas) rakip oyuncuyu çalımlamak isterken rakip oyuncu topu uzaklaştırmayı başarıyor.
56'
 
Neymar (Barcelona) ceza sahasına kanattan sert bir orta yapıyor, ancak defans oyuncusu araya giriyor.
56' Ivan Rakitic (Barcelona) seken topu kaleye gönderiyor. Ancak oyuncunun vuruşu yeterince sert olmuyor ve kalecinin güzel bir kurtarış yapmasına izin veriyor. Şimdi Barcelona köşe vuruşu kullanacak.
53' Roque Mesa (UD Las Palmas) ceza alanı içerisine yerden tehlikeli bir pas gönderiyor, ancak rakip defans oyuncuları topu uzaklaştırmayı başarıyor.
52' Neymar (Barcelona) ofsayta yakalandı!
51' Dani Alves (Barcelona) kayarak yaptığı müdahaleyle rakip oyuncunun ayağındaki topu alıyor, ancak hakem düdüğünü çalarak faulü tespit ediyor.
49' Luis Suarez (Barcelona) takım arkadaşının harika pası sonucunda ceza sahası içinde topla buluşuyor ve yakaladığı altın fırsatı kaçırıyor. Oyuncunun şutunda top kalenin ortasına yöneliyor, ancak kaleci topu çıkartıyor.
48' Carlos Del Cerro düdüğünü çalarak faulü belirliyor. Pedro Bigas (UD Las Palmas) rakibini düşürüyor.
47' Jonathan Viera (UD Las Palmas) uzak mesafeden çektiği şut ile çok önemli bir fırsat yakalıyor. Oyuncunun yerden çektiği şut kalenin ortasına doğru gidiyor, ancak bu şuta hazırlıklı olan kaleci Claudio Bravo (Barcelona) rahat bir kurtarış yapıyor.
46'
 
Luis Enrique devre arasında oyunda bir değişiklik yapıyor. Ivan Rakitic (Barcelona) oyundan çıkarken, yerine Arda Turan (Barcelona) oyuna dahil oluyor.
46'
 
İkinci yarı ile birlikte karşılaşma yeniden başladı.
45+1' Bu haftaki en iyi 45 dakikayı izlediğinizi söyleyemeyiz. İkinci yarının daha heyecanlı olmasını umuyoruz. İlk yarıda takımlardan herhangi birisinin üstünlük kurduğunu söyleyemeyiz. Ev sahibi takım kontra ataklarla gol şansı yakalamaya çalışıyor, rakip takım ise çok sayıda pas yapıp topa sahip olmaya çalışıyor.
45+1'
 
Karşılaşmanın ilk yarısı az önce bitti.
45' Roque Mesa (UD Las Palmas) uzaktan kaleye bir füze gönderiyor ve hedefi az farkla kaçırıyor. Şanssız oyuncunu şutunda top çok az farkla sağdan dışarı gidiyor.
44' Javi Varas (UD Las Palmas) serbest vuruştan başarısız bir orta yapıyor ve defans oyuncularından birisi topu rahatlıkla uzaklaştırıyor.
42' Lionel Messi (Barcelona) ceza sahası içinde kendisine gönderilen pası kontrol ediyor, ancak çektiği şutta defans oyuncusu akıl dolu bir müdahaleyle bu topu engelliyor.
39'
 
Şut rakip oyuncudan döndü ve seken topla buluşan Neymar (Barcelona) topu ağlara gönderiyor.
39' Javi Varas (UD Las Palmas) harika bir kurtarış yaparak ceza sahasında yakaladığı boşlukta topu bekletmeden kalenin ortasına gönderen Lionel Messi (Barcelona) tarafından yapılan vuruşu çıkartıyor.
36' Andres Iniesta (Barcelona) tarafından havadan gönderilen pasta Luis Suarez (Barcelona) topla buluşuyor, ancak defans oyuncuları başarılı bir müdahaleyle topu kapıyor.
35'
 
Figueroa Cabrera Momo (UD Las Palmas) köşe vuruşunda takım arkadaşlarından birisini bulmaya çalışıyor, ancak rakip defans bu topu engelliyor.
34' Claudio Bravo (Barcelona) harika bir kurtarış yapıyor ve kanattan gelen ortaya Aythami (UD Las Palmas) tarafından üst direğin hemen altına yapılan kafa vuruşunu çıkartıyor. Las Palmas köşe vuruşunu kullanacak.
33'
 
Arda Turan (Barcelona), Arda Turan (Barcelona) için sarı kartını kullandı, yaptığı sert müdahaleden dolayı oyuncunun bu karara şaşırmaması gerek.
33' Da Silva Willian Jose (UD Las Palmas) hareketlendiğinde yardımcı hakem çoktan bayrağını kaldırmıştı bile.
31' Dani Alves (Barcelona) topu ceza sahası içine gönderiyor ve Lionel Messi (Barcelona) topla buluşuyor, ancak kaleci Javi Varas (UD Las Palmas) güzel bir farkındalık örneği göstererek kalesini terk ediyor ve tehlikeyi uzaklaştırıyor.
28' Nabil El Zhar (UD Las Palmas) hücumdayken bir faul yapıyor ve hakem Carlos Del Cerro hemen serbest vuruşu veriyor.
27' Luis Suarez (Barcelona) ceza sahası içinde havadan gönderilen pasta topla buluşuyor, ancak oyuncunun kafa vuruşunda top sağdan dışarı gidiyor.
26' Pedro Bigas (UD Las Palmas) sert bir müdahalede bulunuyor ve hakem faulü çalıyor.
24' Jeremy Mathieu (Barcelona) topu aradan gönderemiyor ve atak kesiliyor.
21' Roque Mesa (UD Las Palmas) sıçrayarak bir müdahalede bulunuyor, ancak hakem Carlos Del Cerro faul düdüğünü çalıyor.
20' Nabil El Zhar (UD Las Palmas) ortayı yapıyor, ancak rakip defans oyuncuları topu tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
19' Lionel Messi (Barcelona) sıyrılmaya çalışıyor, ancak rakip oyuncu engel oluyor.
18' Ceza sahasının derinliklerinde topla buluşan Andres Iniesta (Barcelona) çok güzel bir dokunuş yapıyor. Oyuncu çok iyi bir şut çıkartıyor, ancak kaleci mükemmel bir kurtarışa imza atıyor!
16'
 
Neymar (Barcelona) korneri kullanıyor, ancak rakip defans topu tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
15' Ceza sahasına doğru hareketlenen Neymar (Barcelona) isabetli ortada topla buluşuyor. Topu kontrol eden oyuncu şutunu gönderiyor, ancak kaleci harika bir kurtarış yapıyor. Barcelona köşe vuruşu kullanacak. Takımın oyuncuları ceza alanını dolduruyor.
13' Nabil El Zhar (UD Las Palmas) ceza alanına havadan güzel bir orta yapıyor. Ancak hazırlıklı olan rakip defans oyuncuları topu uzaklaştırıyor.
10'
 
Gol! Da Silva Willian Jose (UD Las Palmas) yakın mesafeden kolay bir vuruşla golü atıyor ve skoru 1:1 yapıyor. Asisti yapan oyuncu Jonathan Viera (UD Las Palmas).
8' Barcelona topa sahip oluyor ve oyuncular arasında güzel bir paslaşmalar devam ediyor.
6'
 
Gol! Jordi Alba (Barcelona) topu Luis Suarez (Barcelona) ile buluşturuyor ve oyuncu yakın mesafeden kolay bir vuruşla golü atıyor. 0:1.
5'
 
Ceza sahasını dolduran oyuncular köşe vuruşundan yapılacak ortayı bekliyor, ancak Figueroa Cabrera Momo (UD Las Palmas) bu vuruşu kısa pas olarak kullanıyor.
5' Da Silva Willian Jose (UD Las Palmas) tarafından çekilen sert şut kendisini feda ederek topun önüne atlayan defans oyuncusu tarafından engellendi. Las Palmas rakiplerini topu kornere atmaya mecbur etti.
3' Jonathan Viera (UD Las Palmas) uzun mesafeli serbest vuruştan yaptığı sert vuruşla rakip kaleyi yoklamak istiyor. Top kaleyi bulmuyor ve farklı bir şekilde soldan dışarı gidiyor.
3' Sergi Roberto (Barcelona) Altın Kuralı unutmuş gibi: "Başkalarına kendine davranılmasını istediğin gibi davran." Oyuncu sert bir müdahale yapıyor ve Carlos Del Cerro için bu pozisyonda faulü çalmaktan başka yapılacak bir şey yok. Las Palmas serbest vuruştan şansını deneyecek.
1' Javier Mascherano (Barcelona) sahanın bir tarafından diğer tarafına gönderdiği uzun pasla takım arkadaşlarından birisini topla buluşturmaya çalışıyor, ancak oyuncu topu kaybediyor ve bu pozisyondan sonuç alınamıyor.
1'
 
İlk yarı az önce başladı.
Anahtar Kelimeler
banner20

Yorum Gönder

@name x