Fenerbahçe Braga 1-0 Yendi, Rövanşa Avantajlı Gidecek - Canlı Anlatım ve Yorumlar

11 Mart 2016 Cuma 15:34

Fenerbahçe Braga 1-0 Yendi, Rövanşa Avantajlı Gidecek - Canlı Anlatım ve Yorumlar

Fenerbahçe Braga 1-0  Yendi, Rövanşa Avantajlı Gidecek - Canlı Anlatım ve Yorumlar
90+4' Seyircileri heyecanlandıracak ancak birkaç pozisyonun olduğu vasat bir maç izledik. Oyuncuların kapasiteleri bunun çok daha üzerinde, daha iyi performans göstermeleri için sadece kendilerini motive etmeleri yeterli. Oyun oldukça dengeliydi ve ne ev sahibi ne de deplasman takımı üstünlük kuramadı. Hem ev sahibi hem de deplasman takımı uzun toplarla gol pozisyonları yakalamaya çalışıyordu.
90+4'
 
Maç az önce sona erdi.
90+4'
 
Nani (Fenerbahçe) tarafından kullanılan köşe vuruşu rakip kalede bir tehlike yaratmıyor. Top defans oyuncularının arasından geçti ve oyuncular topu kolayca uzaklaştırdı.
90+4'
 
Nani (Fenerbahçe) tarafından kullanılan tehlikeli köşe vuruşunda topu defans oyuncuları uzaklaştırıyor. Fenerbahçe köşe vuruşu kazanıyor. Rakip takım bir tehlikeyle daha karşı karşıya.
90+3' Mehmet Topal (Fenerbahçe) topla ceza sahası içine giriyor, ancak Matheus Matheus (Braga) hızlı bir reaksiyonla kalesinden çıkarak oyuncuyu durduruyor. Fenerbahçe köşe vuruşundan bir gol şansı yakalıyor.
90+3' Wanderson Souza Carneiro (Braga) ceza sahasına tehlikeli bir orta yapıyor, ancak Volkan Demirel (Fenerbahçe) topu kontrol ediyor.
90+2' Josue (Braga) tarafından havadan yapılan orta başarısız oluyor ve rakip defans hızlı bir şekilde topu ceza sahasının dışına gönderiyor.
90'
 
Dördüncü hakem 3 dakikalık uzatma gösteriyor.
89' Souza (Fenerbahçe) kayarak yaptığı müdahale ile rakibini düşürüyor. Clement Turpin oyunu durduruyor, ancak kart gösterebileceği bu pozisyonda sadece uyarı geliyor.
88' Luiz Carlos (Braga) ceza alanına havadan güzel bir orta yapıyor. Ancak hazırlıklı olan rakip defans oyuncuları topu uzaklaştırıyor.
87' Fenerbahçe takımı oyuncusu yaptığı sert müdahalenin ardından serbest vuruşa sebebiyet veriyor.
86' Pedro Santos (Braga) ceza sahasına yaptığı güzel ortada takım arkadaşlarından birisine kafa vuruşu yapması için pozisyon hazırlamak istiyor. Ancak rakip defans forvet oyuncularından daha yükseğe sıçrıyor ve tehlikeyi engelliyor.
85'
 
Oyuncu değişikliği zamanı. Pedro Santos (Braga), Rafa Silva (Braga) yerine oyunda.
82'
 
Mehmet Topal (Fenerbahçe) akıllıca bir vuruşla topu ağlara gönderiyor. Ceza alanı çizgisinden çekilen şut doğrudan sağ direğin dibinden ağlarla kucaklaştı.
82' Yardımcı hakem bayrağını kaldırıyor, zira Nikola Stojiljkovic (Braga) ofsayt tuzağına düşüyor.
81' Fernandao (Fenerbahçe) ofsayttaydı ve yardımcı hakem bunu görüp bayrağını kaldırdı.
79'
 
Vitor Pereira bir değişiklik yapmaya karar veriyor. Fernandao (Fenerbahçe), Alper Potuk (Fenerbahçe) yerine oyuna giriyor.
78'
 
Mehmet Topal (Fenerbahçe) rakibini yere düşürüyor ve hakem Clement Turpin sarı kartını gösteriyor.
77'
 
Josue (Braga) korneri kısa pas yaparak kullanıyor.
76' Volkan Demirel (Fenerbahçe) taraftarlarından alkış alıyor! Josue (Braga) uzak mesafeden çektiği şut ile topu sol alt köşeye gönderiyor, ancak kaleci harika bir kurtarış yapıyor.Harika bir kalecilik örneği izledik. Braga köşe vuruşunu kullanacak.
76'
 
Top köşe vuruşundan Caner Erkin (Fenerbahçe) tarafından ceza alanına gönderiliyor, ancak defans oyuncularından birisi topu uzaklaştırıyor.
75' Mehmet Topal (Fenerbahçe) topu aradan gönderemiyor ve atak kesiliyor. Top oyun alanını sınırlayan çizgiyi geçti. Fenerbahçe lehine köşe vuruşu kararı verildi.
74' Hakem faulü çalıyor. Nani (Fenerbahçe) sert bir müdahale yapıyor, ancak kart görmüyor.
72'
 
Teknik direktör oyuncu değişikliği yapmaya karar veriyor ve Wilson Eduardo (Braga) çıkarken Nikola Stojiljkovic (Braga) oyunda.
72'
 
Oyuncu değişikliği hazırlıkları tamamlandı. Kulübeden gelen Raul Meireles (Fenerbahçe) sahaya girerken, Ozan Tufan (Fenerbahçe) oyundan çıkıyor.
71'
 
Bu faul kartı hak ediyor! Hakem Clement Turpin hareketi yapan Ozan Tufan (Fenerbahçe) için sarı kartını gösterdi.
71' Matheus Matheus (Braga) sıçrayarak bir müdahalede bulunuyor, ancak hakem Clement Turpin faul düdüğünü çalıyor.
71' Fenerbahçe tarafından kullanılan uzun mesafeli serbest vuruşta top defans oyuncusu tarafından uzaklaştırılıyor.
70'
 
Toplam gol girişimleri: 10:6.
67' Caner Erkin (Fenerbahçe) ceza sahasına tehlikeli bir orta yapıyor, ancak Matheus Matheus (Braga) topu kontrol ediyor.
66' Nani (Fenerbahçe) uzun mesafeden etkili bir şut çekti, ancak top defans tarafından uzaklaştırıldı.
65'
 
Oyuncu değişikliği. Volkan Sen (Fenerbahçe) oyundan çıkarken yerini Nani (Fenerbahçe) alıyor.
65' Yardımcı hakem ofysatı işaret ediyor ve orta hakem ona uyuyor. Robin van Persie (Fenerbahçe) ofysata yakalanan isim.
63' Robin van Persie (Fenerbahçe) güzel bir şutla kaleciyi şaşırtmaya çalışıyor, ancak vuruş isabetli olmuyor ve top farklı bir şekilde sağdan dışarı çıkıyor.
62' Çok önemli bir pozisyon! Kanattan yapılan mükemmel ortada topla buluşan Robin van Persie (Fenerbahçe) penaltı noktası civarından yaptığı kafa vuruşuyla topu az farkla üstten dışarı gönderiyor ve önemli bir fırsattan yararlanamıyor.
61' Wilson Eduardo (Braga) ceza sahasına bir orta yapıyor, ancak Volkan Demirel (Fenerbahçe) kalesinden çıkarak topu alıyor.
59' Volkan Sen (Fenerbahçe) vuruşunu yapıyor, ancak vuruş başarılı olmuyor ve top soldan dışarı gidiyor.
58'
 
Luiz Carlos (Braga) yaptığı bu sert müdahalenin ardından sarı karttan başka bir şey beklememesi gerekir. Ve evet, sarı kart çıkıyor. Clement Turpin kartı tereddütsüz gösteriyor.
57'
 
Robin van Persie (Fenerbahçe) yaptığı hareketten dolayı cezalandırıldı.
56'
 
Caner Erkin (Fenerbahçe) tarafından kullanılan köşe vuruşu uzaklaştırılıyor.
55' Volkan Sen (Fenerbahçe) ceza sahasına bir orta yapıyor, fakat top rakip defans tarafından uzaklaştırılıyor. Top oyun alanını sınırlayan çizgilerin dışına çıkıyor. Fenerbahçe köşe vuruşu kazanıyor.
54' GOL SAYILMADI! Robin van Persie (Fenerbahçe) tarafından atılan gol ofsayttan dolayı sayılmazdı ve tartışmalar ve kızgınlık sahada kendini göstermeye başladı.
53' Volkan Sen (Fenerbahçe) ceza sahasına bir orta yapıyor ve Robin van Persie (Fenerbahçe) topu kontrol ediyor. Oyuncu topu düzeltiyor, ancak defans oyuncusu zamanında bir müdahaleyle bulunuyor.
52'
 
Josue (Braga) köşe vuruşunu kullanıyor, ancak top rakip defans oyuncularına gidiyor ve tehlike uzaklaştırılıyor.
52' Josue (Braga) uzun bir pas atıyor, ancak bu pas takım arkadaşlarına ulaşacak kadar güçlü olmadığından rakip defans oyuncuları topu kontrol ediyor. Yardımcı hakemin kararı doğru ve Braga köşe vuruşu kullanacak.
51' Robin van Persie (Fenerbahçe) ceza sahasının kenarından şutunu çekiyor. Top yerden kalenin ortasına doğru gidiyor, ancak Matheus Matheus (Braga) güzel bir kurtarışla topun ağlara gitmesini engelliyor.
51' Ahmed Hassan (Braga) kanattan yapılan ortada topu kontrol ederek çok önemli bir pozisyon yakalıyor, ancak oyuncunun vuruşu yeterince isabetli olmuyor ve top farklı bir şekilde sağdan dışarı gidiyor.
50' Alper Potuk (Fenerbahçe) ceza sahasına orta yapıyor. Ancak, rakip defans topu uzaklaştırarak tehlikeyi engelliyor.
48' Luiz Carlos (Braga) gönderdiği pasla topu Ahmed Hassan (Braga) ile buluşturuyor, ancak oyuncu kendisini tutan defans oyuncusunu geçemiyor.
47' Robin van Persie (Fenerbahçe) sert bir müdahalede bulunuyor ve hakem faulü çalıyor.
47' Souza (Fenerbahçe) çok sert bir müdahalede bulunuyor. Bu harekete tolerans göstermeyen Clement Turpin düdüğünü çalarak faulü belirliyor.
46'
 
Hakem düdüğü ile ikinci yarı başladı.
45+4' Oyuncular ilk 45 dakikadaki gibi oynarlarsa yakında seyircilerin tribünleri terk etmeye başladıklarını görebiliriz. Sahadaki oyun şu ana kadar oldukça vasattı. Oldukça dengeli geçen ilk yarıda herhangi bir takımın üstünlüğünden bahsedemeyiz. Uzun toplar ve ortalar her iki takımın da en güçlü silahı.
45+4'
 
Karşılaşmanın ilk yarısı bitti.
45+3' Wanderson Souza Carneiro (Braga) skoru değiştirmek için çok önemli bir fırsat yakaladı. Oyuncu kaleye doğru ilerledi ve uzak mesafeden çektiği şut ile topu yerden kalenin ortasına doğru gönderdi, ancak kaleci bu şuta hazırlıklıydı ve olağanüstü bir kurtarış yaptı.
45+1'
 
Caner Erkin (Fenerbahçe) ceza sahasına tehlikeli bir orta yapıyor, ancak köşe vuruşunu savunmanın ilk adamı engelliyor.
45+1' Bruno Alves (Fenerbahçe) ceza sahasının kenarından tehlikeli bir pas gönderiyor. Ancak defans oyuncusu son dakikada gerekli reaksiyonu göstererek tehlikeyi uzaklaştırıyor.
45'
 
Normal sürenin sonuna 3 dk. eklenecek.
45' Rakip defans topa sahip oluyor ve Caner Erkin (Fenerbahçe) tarafından havadan yapılan ortadan doğan tehlikeyi geçiştiriyor.
44' Fenerbahçe oyuncuları topu ayaklarında tutarak oyunu kontrol etmeye çalışıyorlar.
43' Robin van Persie (Fenerbahçe) ceza sahasının kenarından şutunu çekiyor, ancak topa istediği şekilde vuramıyor ve top büyük bir farkla soldan dışarı gidiyor.
42' Rafa Silva (Braga) için bayrak kalkıyor. Hakem düdüğünü çalarak ofsaytı belirliyor.
41' Mehmet Topal (Fenerbahçe) rakibinden topu almak için bir müdahalede bulunuyor. Ancak hakem bu hareketi faul olarak yorumluyor ve düdüğünü çalıyor. Mehmet Topal (Fenerbahçe) hakemin kararından pek mutlu görünmüyor.
40'
 
Volkan Sen (Fenerbahçe) köşe vuruşunu kısa kullanıyor.
40' Caner Erkin (Fenerbahçe) serbest vuruştan ceza sahasına orta yapıyor, ancak top uzaklaştırılıyor.
39'
 
Clement Turpin yaptığı sert müdahaleden dolayı sarı kartını Nikola Vukcevic (Braga) için kullanıyor.
39' Robin van Persie (Fenerbahçe) büyük bir fırsatı kaçırıyor! Oyuncu yapılan isabetli ortada ceza sahası içinde topla buluşuyor ve çektiği hızlı şutta top kalenin ortasına gidiyor. Ancak oyuncunun şutu yeterince sert değil ve kaleci rahat bir kurtarış yapıyor.
37'
 
Volkan Demirel (Fenerbahçe) kalesinden çıkarak Wilson Eduardo (Braga) tarafından kullanılan kornerde araya giriyor.
37' Marcelo Goiano (Braga) kanattan ceza sahasına orta yapıyor, ancak yapılan bu orta rakip oyuncular tarafından engelleniyor. Top dışarıda. Braga lehine köşe vuruşu kararı verildi.
36' Hakem düdüğünü çalıyor. Robin van Persie (Fenerbahçe) takımı ataktayken rakibine faul yapıyor.
34' Braga serbest vuruşu kısa pas yaparak kullanıyor.
34' Önemli bir pozisyon. Caner Erkin (Fenerbahçe) hücumdayken faul yapıyor. Clement Turpin pozisyonu yakından görüyor ve düdüğünü çalıyor. Caner Erkin (Fenerbahçe) itiraz ediyor, ancak hakemin kararı değişmeyecek.
32' Wanderson Souza Carneiro (Braga) ceza sahasının hemen dışından yaptığı vuruşta kaleci Volkan Demirel (Fenerbahçe) zor anlar yaşıyor, ancak topu çıkartmayı başarıyor.
30' Volkan Sen (Fenerbahçe) ceza sahasına orta yapıyor, ancak Matheus Matheus (Braga) çok yakınına gelen topu kontrol ediyor.
27' Kötü bir vuruş! Marcelo Goiano (Braga) kaleye uzun mesafeli bir şut göndermeye çalışıyor, ancak oyuncu bu şutu gözlerini kapalı çekseydi bile daha kötüsü olamazdı. Top tribünlere gidiyor. Bir dahaki sefere böyle bir vuruş yapmadan önce oyuncunun iki kere düşünmesi gerekecek.
26' Caner Erkin (Fenerbahçe) orta yapmaya çalışıyor, ancak dikkatli defans oyuncusu topu uzaklaştırıyor.
25' Taraftarlar bu sıkıcı oyundan kesinlikle memnun değil. Oyuncular tribünleri dolduran izleyicileri eğlendirmek için daha çok çalışmalı.
25' Simon Kjaer (Fenerbahçe) Altın Kuralı unutmuş gibi: "Başkalarına kendine davranılmasını istediğin gibi davran." Oyuncu sert bir müdahale yapıyor ve Clement Turpin için bu pozisyonda faulü çalmaktan başka yapılacak bir şey yok.
24'
 
Köşe vuruşu. Atışı Wilson Eduardo (Braga) kullanacak.
24' Ahmed Hassan (Braga) harika bir orta yapıyor, anca rakip defans oyuncuları önce davranarak topu kafayla uzaklaştırıyor. Braga köşe vuruşu kullanacak. Takımın oyuncuları ceza alanını dolduruyor.
22' Fenerbahçe kısa paslar yaparak topa sahip oluyor ve rakip defansı açarak gol pozisyonu yakalamaya çalışıyorlar.
19' Simon Kjaer (Fenerbahçe) ceza sahasına güzel bir orta yapmaya çalışıyor. Ancak rakip defans hazır bekliyor ve akıl dolu bir hamleyle tehlikeyi uzaklaştırıyor.
18' Volkan Demirel (Fenerbahçe) zamanında bir reaksiyonla Ahmed Hassan (Braga) tarafından çekilen şutu çıkartıyor. Oyuncu kendisine gönderilen topu kontrol ettikten sonra sağ alt köşeye vuruşunu yapıyor, ancak kaleciyi geçemiyor.
17' Josue (Braga) ceza sahasının dışından içeri doğru yerden bir pas göndermeye çalışıyor, ancak rakip defans topu güvenli bölgeye doğru uzaklaştırıyor.
15'
 
Ricardo Ferreira (Braga) sakatlanarak oyundan çıkıyor ve yerine Willy Boly (Braga) oyuna giriyor.
14' Josue (Braga) rakibi formasından çekiyor ve Clement Turpin düdüğünü çalarak serbest vuruşa hükmediyor.
13' Josue (Braga) takım arkadaşının isabetli pasında ceza sahası kenarında topla buluşuyor ve tehlikeli bir vuruş yapıyor. Ancak oyuncunun vuruşunda top çok az farkla üst direği sıyırıp dışarı gidiyor.
11' Ricardo Ferreira (Braga) oyunu devam ettiriyor.
11' Clement Turpin düdüğünü çalıyor ve rakibini düşüren Luiz Carlos (Braga) için faulü tespit ediyor.
10'
 
Ricardo Ferreira (Braga) sağlık ekibinden yardım istiyor.
8' Caner Erkin (Fenerbahçe) topu ceza sahası içindeki arkadaşlarıyla buluşturamıyor ve pas rakip tarafından engelleniyor.
8' Braga oyuncuları serbest vuruşu bekletmeden kullanıyor ve oyunu hemen yeniden başlatıyorlar.
8' Volkan Sen (Fenerbahçe) rakibine yaptığı sert müdahalenin ardından faule sebebiyet veriyor.
6' Rafa Silva (Braga) oldukaç sert bir müdahale yapıyor ve hakem Clement Turpin faul düdüğünü çalıyor.
4' Souza (Fenerbahçe) takım arkadaşını topla buluşturmak için sahanın diğer tarafından uzun bir pas gönderiyor, ancak başarısız oluyor. Top sahanın dışına çıkıyor ve Braga şimdi kale vuruşunu kullanacak.
3' Caner Erkin (Fenerbahçe) ceza sahasına havadan bir orta yapıyor. Ancak rakip defans oyuncuları bu ortayı zorlanmadan uzaklaştırıyor.
2' Clement Turpin düdüğünü çalıyor. Volkan Sen (Fenerbahçe) yaptığı sert müdahaleyle rakibini düşürüyor.
2' Matheus Matheus (Braga) ceza sahasının kenarından Ozan Tufan (Fenerbahçe) tarafından çekilen şutu çıkartıyor.
1'
 
Maç başladı, keyifli bir maç izleyeceğimizi umuyoruz!
Anahtar Kelimeler
banner20

Yorum Gönder

@name x