Aston Villa 0-2 Arsenal Maçı Özeti Golleri

13 Aralık 2015 Pazar 18:02

Oyuncular sahaya çıktı ve Arsenal takımı oyuncuları tarafından başlama vuruşu yapılacak. Bugün maçın orta hakemi Kevin Friend olacak.

Aston Villa 0-2 Arsenal Maçı Özeti Golleri
 Oyuncular sahaya çıktı ve Arsenal takımı oyuncuları tarafından başlama vuruşu yapılacak. Bugün maçın orta hakemi Kevin Friend olacak.

90+4' Bugünkü maç çekicilik açısından vasatı aşamadı. Maçta pek heyecan verici bir pozisyon yaşanmadı. Arsenal takımlarının performansından memnun olmalı. Arsenal kesinlikle daha iyi olan taraftı. Ev sahibi takım hızlı bir futbolla çabuk sonuç almaya çalışırken, deplasman takımı ise bunun tam tersine çok sayıda pas yaparak topa sahip olma oranını arttırmaya çalışıyordu.
90+4'
 
Hakem son düdüğü çaldı ve karşılaşmanın bittiğini ilan etti.
90+4'
 
Kieran Gibbs (Arsenal) korneri kısa pas yaparak kullanıyor.
90+4' Olivier Giroud (Arsenal) ceza sahasına bir pas gönderiyor, ancak tehlike uzaklaştırılıyor. Defans oyuncularından başarılı bir hamle izledik. Arsenal köşe vuruşu kazanıyor.
90+3' Penaltı noktası civarından yükselen Hector Bellerin (Arsenal) kalenin ortasına, yere doğru yaptığı kafa vuruşuyla topu ağlara göndermeye çalışıyor. Brad Guzan (Aston Villa) harika reflekslerini gösteriyor ve rahat bir kurtarış yaparak topun ağlarla buluşmasını engelliyor.
90+2' Adama Traore (Aston Villa) kaleye doğru ilerliyor, ancak defans oyuncusu hızlı bir şekilde geri dönerek müdahalede bulunuyor. Top oyun alanını sınırlayan çizgilerin dışına çıktı ve Arsenal taç atışıyla topu oyuna sokacak.
90+1' Adama Traore (Aston Villa) yaklaşık orta sahadan olağanüstü bir koşu yapıyor ve ceza sahasına giriyor. Oyuncunu güzel vuruşunda top çok az farkla sağdan dışarı gidiyor.
90'
 
4 ek süre uzatma olarak oynanacak.
90' Jack Grealish (Aston Villa) harika bir orta yapıyor, anca rakip defans oyuncuları önce davranarak topu kafayla uzaklaştırıyor.
89' Carles Gil (Aston Villa) topu ara pasla takım arkadaşlarını bulunduğu yere aktaramıyor.
87'
 
İşte oyuncu değişikliği. Scott Sinclair (Aston Villa) oyundan çıkarken, Remi Garde oyuna girecek olan Adama Traore (Aston Villa) yanında taktik veriyor.
86'
 
Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal) tarafından kullanılan köşe vuruşu rakip defans tarafından uzaklaştırıldı.
86'
 
Oyundan çıkan Mesut Ozil (Arsenal) için maç sona ererken, oyuna Calum Chambers (Arsenal) giriyor.
85' Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal) sıyrılmaya çalışıyor, ancak rakip oyuncu engel oluyor. Arsenal köşe vuruşu kullanacak.
84' Olivier Giroud (Arsenal) yükselerek köşe vuruşundan gelen topa kafa vuruyor, ancak defans oyuncularından birisi araya girerek tehlikeyi uzaklaştırıyor.
83'
 
Arsenal korner kazanıyor.
82' Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal) ceza sahasının kenarından çok sert bir vuruş yapıyor. Oyuncunun sağ direğe doğru giden bu tehlikeli şutunda harika bir kurtarış yapan kaleci Brad Guzan (Aston Villa) topun ağlarla buluşmasını engelliyor. Top oyun alanını terk ediyor ve yardımcı hakem köşe gönderini işaret ediyor. Arsenal korneri kullanacak olan taraf.
82' Arsenal harika bir takım oyunu örneği gösteriyor. Oyuncular kısa paslar ve birebir paslar yaparak rakip defansta bir boşluk yakalayıp, yakaladıkları bu fırsattan yararlanmaya çalışıyorlar.
80' Mesut Ozil (Arsenal) ve Nacho Monreal (Arsenal) arasında mükemmel bir anlaşma örneği. İki oyuncu yaptığı hızlı verkaçla kaleye doğru önemli bir mesafe katetti.
78'
 
Oyuncu değişikliği zamanı. Idrissa Gueye (Aston Villa) maça devam edemiyor ve sahayı terk ediyor. Oyuna giren oyuncu Jack Grealish (Aston Villa).
78' Carles Gil (Aston Villa) kendisine gönderilen güzel pası kontrol ettikten sonra şutunu çekiyor. Oyuncunu ceza sahasının kenarından kaleye gönderdiği top az farkla sağdan dışarı gidiyor.
77' Carlos Sanchez (Aston Villa) ufak bir sakatlık geçiriyor, ancak maça devam edeceğe benziyor.
76'
 
Carlos Sanchez (Aston Villa) çok sert bir müdahaleye maruz kalmışa benziyor. Oyuna devam edip edemeyeceğini göreceğiz.
75' Kieran Gibbs (Arsenal) tarafından gönderilen topu Brad Guzan (Aston Villa) kontrol ediyor ve atak son buluyor.
74' Nacho Monreal (Arsenal) açık bir faul yapıyor ve bu faulü gören Kevin Friend düdüğünü çalmakta tereddüt etmiyor.
73' Kieran Gibbs (Arsenal) güzel bir bireysel koşu yapıyor, ancak rakip oyuncu onu engelliyor ve şans yakalayamıyor. Yardımcı hakem Arsenal lehine taç atışını işaret ediyor.
71'
 
Aston Villa köşe vuruşunu kısa kullanıyor.
71'
 
Jordan Veretout (Aston Villa) ceza sahasına tehlikeli bir orta yapıyor, ancak köşe vuruşunu savunmanın ilk adamı engelliyor. Şimdi Aston Villa köşe vuruşu kullanacak.
71'
 
Jordan Veretout (Aston Villa) başarısız bir köşe vuruşu kullandı. Hem orta hakem hem de yardımcı hakem köşe gönderini işaret ediyor. Aston Villa kornerden rakip kaleyi yoklamaya çalışacak.
70'
 
Aston Villa köşe vuruşundan bir gol şansı yakalıyor, ancak bu tehlikeyi yerine bir müdahalede bulunan defans oyuncusu uzaklaştırıyor. Aston Villa korner kullanacak.
70' Alan Hutton (Aston Villa) ceza sahasının kenarından tehlikeli bir pas gönderiyor. Ancak defans oyuncusu son dakikada gerekli reaksiyonu göstererek tehlikeyi uzaklaştırıyor. Top oyun alanını sınırlayan çizgilerin dışına çıkıyor. Aston Villa köşe vuruşu kazanıyor.
69' Aston Villa kısa paslar ve oyuncular arasındaki ikili organizasyonlarla topa sahip oluyor.
67' Petr Cech (Arsenal) sahanın bir başından diğer başına gönderdiği pasla atağın yönünü değiştiriyor, ancak pas hedefini bulmuyor.
66' Alan Hutton (Aston Villa) sert bir müdahalede bulunuyor ve Kevin Friend düdüğünü çalarak faulü tespit ediyor.
64'
 
Teknik direktör oyuncu değişikliği yapmaya karar veriyor ve Theo Walcott (Arsenal) çıkarken Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal) oyunda.
64'
 
Oyuncu değişikliği. Joel Campbell (Arsenal) sahayı terk ederken yerini Kieran Gibbs (Arsenal) alıyor.
63' Ceza sahasının kenarına gönderilen isabetli pasta Leandro Bacuna (Aston Villa) topla buluşuyor. Oyuncu bekletmeden yaptığı güzel vuruşla kaleciyi geçmeye çalışıyor. Ancak top çok şanssız bir şekilde üstten dışarı gidiyor.
62' Büyük şanssızlık! Mesut Ozil (Arsenal) ceza sahası içine bir pas gönderiyor, ancak Brad Guzan (Aston Villa) yerinde bir reaksiyonla topu atağı savuşturuyor.
61' Alan Hutton (Aston Villa) ceza sahasına bir pas gönderiyor, ancak tehlike uzaklaştırılıyor. Defans oyuncularından başarılı bir hamle izledik.
60' Jordan Veretout (Aston Villa) kendisine gönderilen pası çok güzel bir şekilde kontrol ediyor. Oyuncu ceza sahasının kenarından şutunu çekiyor, ancak topu farklı bir şekilde üstten dışarı gönderiyor.
59' Carles Gil (Aston Villa) güzel pasta ceza sahası dışında topla buluşuyor, tehlikeli bir noktadan vuruş yapıyor, ancak şut rakip defans oyuncusundan dönüyor.
58' Yardımcı hakem bayrağını kaldırıyor, zira Joel Campbell (Arsenal) ofsayt tuzağına düşüyor.
57'
 
Hakem oyuncu değişikliğini işaret ediyor. Rudy Gestede (Aston Villa) yerini Carles Gil (Aston Villa) adlı oyuncuya bırakıyor .
57' Alan Hutton (Aston Villa) ceza sahasına gönderdiği güzel topla topu Scott Sinclair (Aston Villa) ile buluşturmaya çalışıyor, ancak oyuncunun ceza sahasının ortasından yaptığı kafa vuruşunda top birkaç santimetre farkla üstten dışarı gidiyor.
55' Jordan Veretout (Aston Villa) kendisine gönderilen pası kontrol ediyor ve ceza sahasının kenarından güzel bir şut pozisyonu yakalıyor, ancak oyuncunu bu vuruşu rakip defans tarafından engelleniyor.
54' Rudy Gestede (Aston Villa) ofsayta düştü.
52'
 
Olivier Giroud (Arsenal) tarafından kullanılan köşe vuruşu defans oyuncusu tarafından kafayla ceza sahası dışına gönderiliyor.
52' Olivier Giroud (Arsenal) rakip oyuncuyu çalımlamak isterken rakip oyuncu topu uzaklaştırmayı başarıyor. Top kornere çıkıyor. Arsenal köşe vuruşundan önemli bir fırsat yakalıyor.
51' Olivier Giroud (Arsenal) ofsayttaydı ve yardımcı hakem bunu görüp bayrağını kaldırdı.
50' Carlos Sanchez (Aston Villa) kendisine gönderilen topla ceza sahasının kenarında buluşuyor ve sağ üst köşeye vuruşunu yapıyor. Oyuncu yeterince sert bir vuruş yapamıyor ve kaleci Petr Cech (Arsenal) kolay bir kurtarış yapıyor.
49' Rudy Gestede (Aston Villa) yükselerek yapılan ortada penaltı noktası civarında topla buluşuyor ve yaptığı kafa vuruşunda top farklı bir şekilde soldan dışarı gidiyor.
48' Jordan Veretout (Aston Villa) ceza sahasının kenarında bir boşluk yakalıyor ve kötü bir şut çıkartıyor, top farklı bir şekilde üstten dışarı gidiyor.
46'
 
İkinci yarı başlıyor.
45+1' Oyuncular tarafından sahaya konan futbol pek çekici değildi, ancak önümüzde bir 45 dakika daha var, ikinci yarıda oyuncuların daha iyi bir performans ortaya koymasını bekliyoruz. Arsenal ilk yarıda daha iyi olan taraftı. Ev sahibi takım oyuncuları uzun toplar ve ceza sahasına yaptıkları ortalarla sonuca gitmeye çalışıyor. Öte yandan, deplasman takımının taktiği geriden yavaş yavaş oyun kurmaya dayalı.
45+1'
 
Hakem düdüğünü çaldı ve iki takım da soyunma odasına yöneldi. İlk yarı sona erdi.
45+1' Yardımcı hake bayrağını kaldırıyor ve orta hakem düdüğünü çalıyor. Theo Walcott (Arsenal) topu ağlara gönderiyor, ancak ofsayt kararı çıkıyor.
45'
 
Normal sürenin sonuna 1 dk. eklenecek.
45' Rudy Gestede (Aston Villa) takım arkadaşlarına pozisyon hazırlamak istiyor, ancak fazla hızlı bir pas gönderiyor.
43' Alan Hutton (Aston Villa) köşe vuruşunda kafa vuruşu yapmak için yükseliyor, ancak top farklı bir şekilde sağdan dışarı gidiyor.
43'
 
Rakip oyuncu topu uzaklaştırıyor ve top kornere çıkıyor. Jordan Veretout (Aston Villa) vuruşu kullanmaya hazırlanıyor.
42' Idrissa Gueye (Aston Villa) ceza sahası dışından yaptığı pasta takım arkadaşını bulmaya çalışıyor, ancak rakip defans hızlı bir reaksiyon gösteriyor ve tehlikeyi uzaklaştırıyor. Yardımcı hakem köşe gönderini gösteriyor, Aston Villa köşe vuruşu kullanacak.
41' Aaron Ramsey (Arsenal) pası kontrol ediyor, ancak ceza sahasının kenarından çektiği şut rakip oyuncudan dönüyor.
40' Arsenal oyuncuları akıl dolu kısa paslar yaparak topu dolaştırıyorlar. Oyuncular rakip defansta bir boşluk yakalayıp, yakaladıkları bu fırsattan yararlanmaya çalışıyorlar.
38'
 
Gol! Mesut Ozil (Arsenal) muhteşem pas yeteneklerini gösteriyor ve gönderdiği pasla topu Aaron Ramsey (Arsenal) ile buluşturuyor, oyuncu yakın mesafeden akıl dolu bir vuruşla topu ağlara gönderiyor. Skor 0:2.
36' Idrissa Gueye (Aston Villa) topu defans oyuncularının arasından göndermeye çalışıyor, ancak topu takım arkadaşlarıyla buluşturamıyor.
34' Arsenal takımından bir oyuncu hücumdayken faul yapıyor. Hakem düdüğünü çalarak oyunu durduruyor.
33' Aston Villa oyuncularından birisi rakibini çekiyor ve hakem düdüğünü çalmakta tereddüt etmiyor. Mesut Ozil (Arsenal) serbest vuruşu kullanacak.
32' Aaron Ramsey (Arsenal) ceza sahasına güzel bir top göndererek topu Joel Campbell (Arsenal) ile buluşturmaya çalışıyor, ancak oyuncu topla buluşamıyor.
31' Takım arkadaşının isabetli pasıyla topla buluşan Idrissa Gueye (Aston Villa) güzel bir dokunuşla uzak mesafeden kaleciyi yokluyor. Ancak top kaleyi bulmuyor ve büyük farkla sağdan dışarı gidiyor.
30' Mesut Ozil (Arsenal) serbest vuruştan yaptığı orta ile takım arkadaşlarından birisini bulmaya çalışıyor. Ancak oyuncu iyi bir vuruş yapamıyor ve topu oyun alanının dışına gönderiyor.
29' Hakem Kevin Friend Carlos Sanchez (Aston Villa) için tereddüt etmeden düdüğünü çalıyor. Arsenal frikik kullanacak. Kaleye doğrudan şut çekerek sonuç almanın oldukça zor olduğu bir pozisyon.
29' Hector Bellerin (Arsenal) uzun bir pas atıyor, ancak bu pas takım arkadaşlarına ulaşacak kadar güçlü olmadığından rakip defans oyuncuları topu kontrol ediyor.
27' Arsenal serbest vuruşu kısa pasla kullanıyor.
27' Kevin Friend oyunu durduruyor. Alan Hutton (Aston Villa) topu almak için gereğinden sert bir müdahalede bulunuyor ve faul yapıyor. Arsenal lehine serbest vuruş kararı veriliyor.
26' Arsenal oyuncuları şu anda topa sahip oluyor ve oyunu kontrol ediyorlar. Oyuncular kendi aralarında adrese teslim paslar yapıyorlar. Topa sahip olmayan takımlar için oyuncuların peşinden koşup durmak gerçekten çok zor.
25' Jordan Ayew (Aston Villa) kendisine gönderilen isabetli pası kontrol ettikten sonra çok önemli bir pozisyon yakalıyor. Oyuncu şutunu çekiyor, ancak top önünde bulunan rakip oyunculardan birine çarparak geri geliyor.
24' Rudy Gestede (Aston Villa) rakip oyunculardan birisini formasından çekti ve Kevin Friend düdüğünü çalarak faulü belirledi.
22' Jordan Ayew (Aston Villa) bir ara pas gönderiyor, ancak topa biraz fazla sert vuruyor.
21' Leandro Bacuna (Aston Villa) ceza sahası içinde kendisine gönderilen isabetli pasta çok önemli bir pozisyona giriyor. Oyuncu bekletmeden yaptığı vuruşta isabetsiz bir şut çıkartıyor ve top farklı bir şekilde üstten dışarı gidiyor.
21' Köşe vuruşundan yapılan ortada Laurent Koscielny (Arsenal) topla buluşuyor ve bir şut pozisyonu yakalıyor. Ancak oyuncunun yaptığı vuruş tamamen isabetsiz oldu ve farklı bir şekilde üstten dışarı gitti.
20'
 
Arsenal köşe vuruşu kullanacak.
20' Olivier Giroud (Arsenal) kanattan yapılan ortada topla buluşuyor ve ceza sahası içinden kafa vuruşunu yapıyor. Top kaleye doğru giderken, defans oyuncuları tarafından uzaklaştırılıyor. Arsenal köşe vuruşundan bir gol şansı yakalıyor.
19' Orta mesafeden kötü kullanılmış bir serbest vuruş izledik. Jordan Veretout (Aston Villa) tarafından yapılan orta başarısız oluyor ve top oyun alanını sınırlayan çizgilerin dışına çıkıyor.
18' Aaron Ramsey (Arsenal) fazla sert bir müdahale yaptı ve oyun kurallarını ihlal etti. Hakem Kevin Friend bunu gözden kaçırmadı ve düdüğünü çaldı. Serbest vuruşu Aston Villa kullanacak.
16' Olivier Giroud (Arsenal) ceza sahasına orta yapıyor, ancak Brad Guzan (Aston Villa) çok yakınına gelen topu kontrol ediyor.
15' Oyun ofsayttan dolayı durdu. Theo Walcott (Arsenal) ofsayta yakalanan oyuncu.
14' Hector Bellerin (Arsenal) ceza sahası içine pasını gönderemiyor. Top rakip tarafından kesiliyor.
13' Alan Hutton (Aston Villa) bir ara pas gönderiyor, ancak topa biraz fazla sert vuruyor.
12' Jordan Ayew (Aston Villa) tarafından gönderilen topu Petr Cech (Arsenal) kontrol ediyor ve atak son buluyor.
11' Scott Sinclair (Aston Villa) ceza sahasına yerden bir pas yapıyor, ancak rakip defans topu kapıyor ve uzaklaştırıyor. Aston Villa taç atışı kazanıyor.
11' Jordan Veretout (Aston Villa) orta mesafeden kullandığı serbest vuruştan havadan bir orta yapıyor ve takım arkadaşlarından birisini bulmaya çalışıyor. Ancak oyuncunun kötü vuruşunda top oyun alanının dışına çıkıyor.
11' Aaron Ramsey (Arsenal) rakibini çekerek düşürüyor. Hakem Kevin Friend oyuncunun buna benzer başka bir müdahalesini daha görürse büyük ihtimalle kartına başvuracak.
10' Leandro Bacuna (Aston Villa) topu aradan gönderemiyor ve atak kesiliyor.
8'
 
Olivier Giroud (Arsenal) sağ direğin içine doğru yerden yaptığı güzel vuruşla penaltıyı gole çeviriyor.
8' Olivier Giroud (Arsenal) penaltı vuruşunu kullanmak üzere!
8'
 
Alan Hutton (Aston Villa) yaptığı hareketin kurallara aykırı olduğunu biliyor olmalı. Oyuncunun yaptığı bu dikkatsiz müdahalenin ardından Kevin Friend düdüğünü çalıyor. Bir tarafta sevinç, bir tarafta üzüntü. Hakem Arsenal lehine penaltı kararı veriyor.
6' Scott Sinclair (Aston Villa) kendisine gönderilen güzel pası kontrol ettikten sonra orta mesafeden yaptığı vuruşla önemli bir gol şansı yakalıyor. Oyuncu kalenin ortasına doğru isabetli bir vuruş yapıyor, ancak yeterince sert olamayan bu şut Petr Cech (Arsenal) için kolay bir top oluyor.
5' Joel Campbell (Arsenal) topu ceza sahası içindeki arkadaşlarıyla buluşturamıyor ve pas rakip tarafından engelleniyor.
4' Rudy Gestede (Aston Villa) bir boşluk buluyor ve ceza sahasına yerden tehlikeli bir pas göndermeye çalışıyor. Ancak, oyuncunun gönderdiği pas rakip oyunculara gidiyor.
3' Mesut Ozil (Arsenal) ve Aaron Ramsey (Arsenal) muhteşem bir futbol gösterisi sergiliyor. Tek pasla rakibini geçen oyuncular seyircilerden alkış topluyor.
2' Rudy Gestede (Aston Villa) pasını göndermeye çalışıyor, ancak rakip oyuncu engelliyor.
1' Theo Walcott (Arsenal) bir ara pas gönderiyor, ancak topa biraz fazla sert vuruyor.
1'
 
Karşılaşma az önce başladı.
Anahtar Kelimeler
banner20

Yorum Gönder

@name x