Purtukal.Com Türkiye'nin Bilgi Portakalı

14 Mart 2016 Pazartesi 20:54

İnternette çeşitli konularda aramalar yaptığınız zaman karşınıza yüzlerce internet sitesi çıkmıştır.

Purtukal.Com Türkiye'nin Bilgi Portakalı

Purtukal.Com Türkiye'nin Bilgi Portakalı

İnternette çeşitli konularda aramalar yaptığınız zaman karşınıza yüzlerce internet sitesi çıkmıştır. Fakat her siteden elde edebileceğiniz bilgiler doğru, güvenilir ve açıklayıcı olmayabilmektedir. İşte bu noktada purtukal.com gibi kaliteli ve ayrıntılı içeriklere sahip olan internet sitelerine ihtiyaç duymaktayız. Purtukal.Com sitesinde çok farklı kategorilerde 1000 taneden fazla sayıda makale bulunmaktadır. Bu makalelerin büyük çoğunluğu sağlık konuları olmak üzere çok farklı konularda da makaleler bulunmaktadır.

Sitenin Tarihçesi

Purtukal 2014 yılının sonlarına doğru "Türkiye'nin Sağlık Portakalı" olarak yayın hayatına başladı. İlk olarak aşılar, ağrılar ve hastalıklar hakkında ayrıntılı ve spesifik makaleler yayınlamaya başladı. Daha sonrasında ise sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme kategorilerinde çok farklı makaleler yayınlamaya başladı. Geçen süre içerisinde 2015 yılının sonlarına doğru sağlık alanında yüzlerce makalesi Google'da birçok kelimede ilk sayfaya yükselmeyi başardı ve site günlük 6-7 bin tekil ziyaretçi sayısına ulaştı. Ardından sadece sağlık konularıyla kısıtla kalmak yerine farklı konularda da içerikler yayınlamaya başladılar. Şuan için birçok konuda insanlara rehber olmaya devam etmektedir.

Yükselişi

Purtukal.com günlük bu düzeyde ziyaretçi sayısına nasıl ulaştığı merak edilmektedir. Bu sitenin sosyal medyada yok denecek kadar az düzeyde paylaşımı yapılıyor ve hiç sosyal medya takipçisi bulunmuyor. Fakat siteye giren ziyaretçilerin %95'i Google aramalarından %5'i ise direk siteyi takip eden kişilerden oluşuyor. Arama motorlarında ilk sayfaya yükselmesi ise yaptığı başarılı seo çalışmalarından kaynaklanıyor. Sitedeki içerik sayısının maalesef Google sıralamalarında yükseltici etkisi bulunmuyor. Bu sebeple seoya bağımlı bir hale gelmiş olsa da şuan için maalesef başka çaresi bulunmuyor. Zaman içerisinde daha farklı veya yoğun seo çalışmaları yaparak sitelerindeki diğer içerikleride aramalarda ilk sayfaya yükselteceklerine ve hitlerini daha yüksek bir düzeye çıkartacaklarına inanıyoruz. http://purtukal.com/ Purtukal.Com
Anahtar Kelimeler
banner20

Yorum Gönder

@name x