Van'da Satışa Çıkan TOKİ Konutları Fiyatları ve Başvuruları

26 Mart 2016 Cumartesi 11:51

Başbakanlık (TOKİ) Başkanlığı tarafından Van’da yapımı tamamlanan 425 adet 2+1 ve 3+1 konut satışa çıkarıldı.İşte Toki fiyatları ve ayrıntıları.

Van'da Satışa Çıkan TOKİ Konutları Fiyatları ve Başvuruları

 TOKİ, Van'da depremden sonra yıkılan Sosyal Meskenler yerine yapılan konutların fazla kalanlarını kiracılar için satışa çıkardı.

Kentsel Dönüşüm kapsamında yapılan ve hak sahiplerinin dışında yüzlercesi de kura ile belirlenecek olan konutlarla ilgili duyuru yapan TOKİ, o konutlarla ilgili ayrıntıları, başvuru koşullarını ve fiyat listelerini de belirledi.
 
BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?
 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Van’ın Şerefiye Mahallesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan 425 konut satışa çıkarıldı. 11 Nisan 2016 tarihinde başlayan başvuruların 11 Mayıs 2016 tarihinde sona ereceği ve kura çekiminin ise 23 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağı belirtildi. Kentsel dönüşüm kapsamında yapılan 2+1 ve 3+1 konutlardan oluşan 852 konutun 427 tanesi hak sahiplerine dağıtılırken, geriye kalan, 425 adet konut ise satışa çıktı. Kura yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutlar için başvuruların Türkiye Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabileceği kaydedildi.
 
TOKİ KONUTLARI İLE İLGİLİ FİYATLAR VE AYRINTILAR 
TOKİ konutlarla ilgili ayrıntılı bilgiyi sitesinde de paylaşırken konutlarla ilgili hak sahipliği konusundaki kriterler ve öncelikli olacak hak sahipleri ile ilgili verileri de paylaştı. Konutların yüz ölçümleri, fiyatları ve diğer şartları paylaşan TOKİ Başkanlığı o detayları şöyle paylaştı:
 

Talep Satış Teslim
Van Merkez Şerefiye Mahallesi
Anahtar Kelimeler
banner20

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

adem yildiz 10 ay önce yorumlandı

Bende toki ev almak istiyorum

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

mehmet 1 yıl önce yorumlandı

yine milletin sırtından paraya para demeyecekler

0 Kişi beğendi.